Pomoc s online poistením

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU

Poistenie auta

Ak vlastníte nejaké vozidlo, najčastejšie auto, určite pre vás nebude novinkou, že ho musíte poistiť. A to zo zákona. Ak neuzatvoríte poistenia auta, tak riskujete vysoké pokuty, ktoré môžu siahať až do 3320 eur. Je však potrebné rozlišovať porovnanie PZP online a dobrovoľné, tzv. havarijné poistenie. Zatiaľ čo to povinné nariaďuje zákon, pri druhom type je voľba čisto na Vás.

Základný rozdiel medzi týmito dvoma poisteniami auta je, že PZP pokrýva škody, ktoré môžete spôsobiť iným účastníkom premávky. Havarijné zas kryje ujmy, ktoré spôsobíte sebe, či už na vozidle alebo na zdraví, ale aj iné nepredvídané okolnosti (napr. stret so zverou, živelnú pohromu, krádež atď.). Možno je dôležité zdôrazniť, že táto poistka je v porovnaní s prvým typom aj niekoľkonásobne drahšia. Preto je len na vás, či sa rozhodnete investovať a tým sa finančne chrániť pred potenciálnymi škodovými udalosťami. My vám ale vieme pomôcť v tom, ako a kde čo najrýchlejšie získať to najlacnejšie poistenie auta.


Najrýchlejšie si auto poistíte takto…


Aj biely Golf potrebuje poistenie autaVýhodou technologického pokroku je, že si už nemusíte vyhradzovať veľa voľného času na to, aby ste pochodili jednotlivé poisťovne a zisťovali si ich ponuky. Vďaka internetovému pripojeniu si môžete bezpečne, rýchlo a hlavne kedykoľvek zistiť a uzatvoriť akýkoľvek typ poistenia nielen na auto, ale aj na iné dopravné prostriedky.  Najrýchlejšie však celý tento proces prebehne, ak si ho uzatvoríte pomocou online porovnania. Vďaka nemu nemusíte zisťovať ponuky poisťovní zvlášť, pretože sa všetky zobrazia naraz. Tým ušetríte aj niekoľko hodín času. To, čo by ste ináč absolvovali s pracovníkom spoločnosti, môžete urobiť aj sami, priamo z vášho domu resp. z miesta, kde máte pripojenie na internet. A to behom niekoľkých minút.

To, ktoré poistenie je najlacnejšie, vám vypočíta online kalkulačka

Ceny jednotlivých poisťovní za havarijné alebo povinné zmluvné poistenie na to isté auto sa viac či menej líšia. To, ako si ho uzatvoríte najrýchlejšie sme si už povedali. No ak k tomu pridáme ďalší dôležitý faktor, akým je cena, pretože práve tá je pre väčšinu poistníkov najdôležitejšia, nemusí to byť to isté. Najlacnejšie poistenie auta vám pomôže odhaliť online kalkulačka, ktorá vám urobí nielen výpočet rôznych ponúk, ale aj ich porovnanie.

Na výber máte z mnohých ponúk poisťovní. Poistenie auta poskytujú také spoločnosti ako:

Loga jednotlivých poisťovní

Na prvý pohľad sa môže zdať, že ponuky týchto jednotlivých poisťovní sa odlišujú len v cene. No rozdiel môže byť aj v poistnom krytí. Niektoré poisťovne vám totiž do základnej zmluvy zakomponujú aj niektoré havarijné riziká. Neuvidíte teda len výslednú cenu a názov poisťovne, ale aj to, či v rámci zmluvy poskytuje daná spoločnosť aj nejaké iné výhody.Vo všeobecnosti sa ale cena poistenia auta pohybuje od niekoľkých desiatok po niekoľko stoviek eur. Pritom výslednú cenu určujú viaceré parametre, nielen technický stav vozidla, ale aj „jazdná“ minulosť poistníka, prípadne iné skutočnosti. Výhodou online kalkulačky je aj to, že vám neposkytne len porovnanie cien. Ale zobrazí a zohľadní čo najväčší počet zliav, o ktorých sa mnohokrát poisťovatelia nezmienia. A to z jednoduchého dôvodu –  aby mali čo najväčšie provízie. Výpočet ceny poistenia auta cez internet vám teda nič nezatají. Okrem iného si sami môžete zvoliť, či potrebujete zmluvu na rok, polrok alebo štvrťrok, čím viete ušetriť ďalšie eurá. Resp. si cenu poistného môžete takto rozdeliť na viac splátok. To ale neplatí pri havarijnom poistení auta…


Je lacné poistenie auta v niečom horšie od drahšej ponuky?


Ako kedy. Závisí to hlavne od toho, či je cieľom PZP alebo havarijná poistka. Pri prvom zmienenom type je zákonom stanovené, čo má poistné pokrývať, takže poisťovateľ nesmie z tohto minima nič ubrať. Je už na samotnej poisťovni, či si do krytia niečo pridá alebo nie. Väčšinou je rozdiel vo výške poistného krytia. Ako sme už uviedli vyššie, niektoré poisťovne ponúkajú v rámci základného poistenia aj pokrytie udalostí, ktoré sú obvykle súčasťou havarijného poistenia. Preto môžu byť oproti najlacnejšej ponuke o niečo drahšie, no v konečnom dôsledku sa môžu oplatiť viac. Konečný výber je samozrejme len na poistníkovi a na jeho potrebách. Jednotlivé škodové udalosti si môžete pripoistiť aj zvlášť.

Aktuálnu poistnú zmluvu môžete vypovedať…

Vďaka online kalkulačke na výpočet ceny môžete odhaliť veľmi rýchlo to najlacnejšie poistenie auta na trhu. Je ale dobré vedieť, že každý má možnosť podať žiadosť o výpoveď prebiehajúcej zmluvy. Podmienkou je, aby to nebolo neskôr ako 6 týždňov pred ukončením poistnej zmluvy. Poisťovňa je v tom prípade povinná vrátiť poistníkovi zvyšné poistné (resp. to, ktoré nebolo do konca poistnej doby prečerpané).


Poistenie auta do zahraničia


Do zahraničia si nemusíte uzatvárať špeciálny typ poistky, nakoľko k základnému poisteniu dostávate zelenú kartu. Tá je na jazdu v zahraničí, či už ide o pracovnú cestu alebo o dovolenku, nevyhnutná. Bez nej vás môžu pokutovať a naopak, môžete s ňou vyriešiť škodové situácie na cestách. V zahraničí ale môžu byť veľmi užitočné asistenčné služby, ktoré sú v ponuke havarijného poistenia a v prípade nehody vám rýchlo pomôžu.


Ako si vybrať?


Nájsť najlepšie poistenie auta online už vôbec nie je také ťažké a komplikované ako by sa mohlo zdať. Je to naopak veľmi jednoduché. Stačí si otvoriť našu kalkulačku. Následne od Vás budú vyžadované osobné informácie, informácie o vozidle a samozrejme informácie o Vás ako vodičovi.

Konkrétnejšie poisťovne zaujíma fakt či ste spôsobili nejakú poistnú udalosť. Podľa toho sa bude odvíjať aj cena. Ak ste spôsobili v minulosti nejakú haváriu alebo inú škodovú udalosť, poisťovňa Vás bude považovať za viac rizikového klienta, a preto Vám neponúkne tak dobrú cenu ako iným vodičom, ktorí bez nehody môžu získať naozaj najlacnejšiu ponuku veľmi jednoducho.

Dodatočné zľavy

Ak budete schopní využiť aj dodatočné zľavy tej ktorej poisťovne, Vaše online poistenie bude nesmierne lacné. Napríklad, niektoré poisťovne ponúkajú svojim klientom zľavu za to, že majú otvorený bankový účet v ich banke alebo majú iné poistenie v ich poisťovni. Aj platbou ročne viete ušetriť nejaké to euro, pretože pri platbe štvrťročne si poisťovňa naúčtuje o málo vyššiu sumu. Preto je pre Vás výhodnejšie si zvoliť ročnú platbu. Ušetríte tak nielen peniaze, ale aj čas, ktorý by ste inak museli každý štvrťrok stráviť platením.

Každá poisťovňa má v ponuke pre svojich klientov a samozrejme aj pre nových klientov rôzne zľavy, ktorými ich chce prilákať k sebe. Väčšina z nich ponúka zľavy zákazníkom, ktorí mali a majú bezškodový priebeh.

Doplnkové pripoistenie

Veľa poisťovní ponúk aj doplnkové poistenia proti rôznym rizikám. Najčastejšou poistnou udalosťou, ktorú normálne poistenie nezahŕňa a poisťovne ich nechcú preplácať, je poškodenie čelného skla. Poškodenie čelného skla kamienkom, ktorý odletel autu idúcemu pred vami, je ťažko preukázateľné, a práve to je dôvod prečo poisťovne takéto škody nechcú preplácať. Pre Vás ako majiteľa motorového vozidla je určite najvýhodnejšie si preto dojednať aj doplnkové poistenie čelného skla.

Ďalšou dobrou voľbou by bolo aj doplnkový produkt, ktorým by ste boli chránení proti škodám spôsobeným so stretom so zverou, a je jedno či domácou alebo divou.

Preto je dobré si vždycky zhodnotiť akým rizikám môžete byť vystavení a následne tieto riziká eliminovať doplnkovým pripoistením.


Kto je sprostredkovateľom poistenia?


Sprostredkovateľom poistenia je firma Netfinancie. Kontakt je možný nasledujúcimi spôsobmi:

Telefonicky

V dňoch: Pondelok – Piatok
Čas: 08:00-17:30

Na číslach:
033 240 00 02
0911 696 920
0918 462 422
0948 197 625

E-Mail
[email protected]

Skype ID
netfinancie.sk

Nezávislé recenzie a hodnotenia
Heureka
Facebook

Sídlo
Netfinancie, s.r.o.
Radničné námestie 1
902 01 Pezinok
IČO: 36 653 322
DIČ: 202 221 6482
IČ DPH: SK 202 221 6482

IBAN: SK90 7500 0000 0040 0467 0392

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *