Pomoc s online poistením

HAVARIJNÁ KALKULAČKA

Havarijné poistenie

Hľadáte najlacnejšie havarijné poistenie online? Zistite cenu cez kalkulačku na výpočet a porovnanie ponúk v každej poisťovni na Slovensku. Len tak získate tu správnu havarijnú poistku, označovanú aj ako kasko poistenie.


Prečo vôbec uzatvoriť havarijné poistenie?


Pretože narozdiel od najlacnejšieho PZP online Vás zabezpečí dané poistenie len pred rizikom úhrady škody, ktorá bola spôsobená vašim vozidlom inému účastníkovi dopravnej nehody a nie Vám. Ak si pritom poškodíte vlastné auto, prostriedky na opravu, či kúpu nového si žiaľ musíte zadovážiť sám.

Havarijné poistenie

Havarijné poistenie teda slúži aj na úhradu škody na vašom motorovom vozidle. Je to jeden z typov poistenia auta.


Havarijné poistenie a jeho delenie


Plné krytie
plné kasko
(komplexné havarijné poistenie)

  • krytie poškodenia alebo zničenie vozidla z dôvodu nárazu do pevnej prekážky alebo do iného vozidla
  • poškodenie alebo zničenie stojaceho vozidla iným vozidlom, požiarom, živelnou udalosťou, vandalizmom
  • krádež vozidla, či škodu spôsobená vlámaním sa do vozidla

Čiastočné krytie
čiastočné kasko
(havarijné poistenie vybraných rizík)

  • môže v sebe zahŕňať vybrané živelné riziká, odcudzenie vozidla, rozbitie skiel, zrážku so zverou, poškodenie káblových zväzkov /hlodavce/
  • zväčša sa využíva pri ojazdených autách, pri predpokladanom menšom počte najazdených kilometrov a keď má vodič „pocit“, že dokáže jazdiť bezškodovo
  • samozrejme, že je lacnejšie ako plné kasko poistenie vozidiel

Kalkulačka havarijného poistenia online a výpočet ceny


Slúži na výpočet naprieč všetkými poisťovňami. Celý proces zvládnete skrz internet, vrátane platby. Nikdy nebolo jednoduchšie si nájsť najlacnejšie havarijné poistenie vozidla priamo z domova.


Čo znamená napríklad spoluúčasť 6 % a minimálne 150,- € pri havarijnom poistení?


Ak nájdete po nehode na aute nejakú škodu, tak Vám nebude preplatená celá suma. Na oprave auta sa budete podieľať vo výške 6 %, zároveň „prvých“ 150 € zaplatíte Vy. Pri takomto nastavení poistenia sa ani neoplatí riešiť veľmi malé škody, keďže sú menšie ako je minimálna výška spoluúčasti, cez poisťovňu. Okrem toho by ste pre toto poškodenie narušili bezškodový priebeh.

Existuje aj havarijné poistenie vozidla bez spoluúčasti, avšak o to viacej zaplatíte na poistnom. Uzatvoriť takéto poistenie sa nemusí v mnohých prípadoch oplatiť. Poisťovne však majú rôzne podmienky a je nutné ich dôkladné preskúmanie a zostaviť vhodnú zmluvu.


Ako si zvoliť poistnú sumu havarijnej poistky


Na výber máte prakticky z 2 možností, na základe ktorého dôjde k výpočtu poistnej sumy pre havarijné poistenie vozidiel:

  • cena nového vozidla – Ide o tzv. cenníkovú cenu. Je stanovená presne podľa toho, koľko ste za Vaše vozidlo zaplatili, pričom sa vychádza z faktúry za vozidlo. Pri výpočte sa počíta aj s DPH, všetkým dodatočným fabrickým vybavením a doplnkami a zároveň sa nezohľadňujú žiadne zľavy, ktoré ste dostali od predajcu. Tento spôsob je vhodnejšou voľbou u úplne nových alebo takmer nových vozidlách.
  • aktuálna cena vozidla – pri výpočte sa vychádza z cien, za ktoré sa momentálne predávajú čo dané vozidlá (vrátane podobnej výbavy, ročníka atď.) na voľnom trhu.

Loga jednotlivých poisťovní