Pomoc s online poistením

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU

PZP online porovnanie

Hľadáte PZP online (povinné zmluvné poistenie)? Pár klikov a máte k dispozícií dočasné doklady, ktoré dostanete e-mailom. Jazdiť môžete teda ešte dnes! Výpočet prebieha cez jednoduchú poistnú kalkulačku. Poistiť si môžete nie len auto, ale aj iné vozidlá. Pomôžeme Vám aj v prípade, že v súčasnosti máte uzatvorenú menej výhodnú zmluvu. Dokážeme znížiť cenu za poistenie auta o desiatky až stovky eur. Zákonná poistka na auto so všetkými bonusmi a zľavami. Najvýhodnejšie PZP porovnanie v každej poisťovni jediným formulárom.

PZP online

PZP porovnanie je spôsob, ako výrazne ušetriť. A to nielen peniaze, ale aj čas. Princíp spočíva v tom, že cez jediný formulár dokážete spraviť porovnanie PZP online od všetkých 11 poisťovní naraz. Nemusíte už viac pracne študovať cenníky alebo chodiť po pobočkách poisťovní. Stačí pár minút a už môžete mať uzatvorené PZP online.


Ako funguje PZP online


Uzatvorenie PZP online je ľahšie ako kedykoľvek predtým. Celý proces možno v krátkosti popísať nasledovne:

1. Vyplnenie základných údajov

Naše online PZP porovnanie umožňuje zadať EČV/ŠPZ vozidla, z ktorého samo zistí všetky požadované údaje o vozidle. Ak EČV nemáte, tak tieto údaje máte možnosť zadať ručne. Nájdete ich v technickom preukaze. Ide o technické údaje o vozidle (objem valcov, kW výkon motora, rok výroby, najväčšia prípustná hmotnosť, druh paliva atď.)

2. Doplňujúce údaje

3. Výber poisťovne

priebeh

Po odoslaní údajov sa vám zobrazí tabuľka so všetkými vhodnými ponukami, a to od všetkých poisťovní na Slovensku. Práve v tomto kroku sa dozviete, koľko vám dokáže ušetriť PZP online.

Máte možnosť zvoliť si rôzne pripoistenia, porovnať poistné krytie alebo aj asistenčné služby. K dispozícií tak máte prehľadné PZP porovnanie.

4. Údaje o poistníkovi, platbe a vozidle

Môžete si zvoliť, či chcete platiť:

  • raz ročne,
  • polročne
  • alebo štvrťročne.

5. Kontrola údajov a odoslanie zmluvy

6. Potvrdenie a zaplatenie

7. Vytlačenie si dočasnej zelenej karty

E-Mailom dostanete aj dočasnú zelenú kartu. Tú si vytlačte, keďže ju zatiaľ budete používať ako doklad o uzatvorení povinného zmluvného poistenia. Neskôr vám príde poštou zmluva aj s novou zelenou kartou. Týmto je celý proces PZP online hotový.PZP porovnanie pre každé vozidlo


V prípade Slovenskej republiky hovoríme o PZP a už z názvu je jasné, že je na našom území na základe zákona nutné, o čom hovorí aj zákon. Je nutné mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie pre každé motorové vozidlo.

Musí ho mať každý majiteľ vozidla s EČV (evidenčné číslo vozidla). Táto povinnosť však platí aj pre istý typy vozidiel, ktoré EČV nemajú. Na výber majú tieto poisťovne:

Logá všetkých poisťovní

Naše PZP porovnanie môžete využiť teda nielen na zákonné poistenie auta, ale aj akékoľvek iné vozidlo (napríklad PZP na motocykel).


Ako viem, že vaše porovnanie PZP online je to najlepšie a najvýhodnejšie?


najlepšieNa internete je v súčasnosti viacero poskytovateľov online PZP porovnania. Ako si teda vybrať a je vôbec medzi nimi rozdiel?

Vašou základnou podmienkou pri PZP online by malo byť to, aby ponuka zahŕňala všetkých 12 poisťovní. Taktiež je nutné, aby formulár obsahoval čo najviac otázok o majiteľovi vozidla, ale aj o samotnom vozidle. Iba tak dokáže systém nájsť tú najlacnejšiu ponuku v spleti všetkých poisťovní a ich bonus, zliav a kritérií.

Zvážiť by ste mali aj užívateľské rozhranie, ale aj to, či je možné kontaktovať danú firmu v prípade komplikácií s uzatvorením povinného zmluvného poistenia.  Samozrejmosťou by mala byť aj možnosť voľby platby poistného priamo v priebehu porovnania PZP.


V súčasnosti mám uzatvorené poistenie, môžem využiť PZP online?


Áno, výhody najvýhodnejšieho PZP online môžete využiť aj v prípade, že máte v súčasnosti uzatvorené poistenie. Ak chcete mať hoci aj najlacnejšie PZP, tak budete musieť podať výpoveď súčasnej zmluvy. Výpoveď PZP musí byť poisťovni doručená najneskôr 6 týždňov pred výročným dňom. Samotné „ukončenie“ zmluvy prebehne vždy až v tento výročný deň. Od tohto dňa si môžete priamo v PZP online nastaviť platnosť novej zmluvy. Nemusíte teda zbytočne vyčkávať, ale zároveň ani nezaplatíte zbytočne za súbeh poistenia.

Poisťovňa je zo zákona povinná vás informovať 10 týždňov pred výročím zmluvy. Práve vtedy je vhodný čas na využitie PZP kalkulačku na výpočet ceny.


Poistenie auta – 2 základné typy


zrážka áutPoistenie auta skrýva viacero významov. Je potrebné rozlišovať povinné zmluvné poistenie auta a havarijné poistenie. Zatiaľ čo povinné nariaďuje zákon, pri druhom type je voľba čisto na Vás.

Základný rozdiel medzi týmito dvoma poisteniami auta je, že PZP pokrýva škody, ktoré môžete spôsobiť prevádzkou vozidla iným účastníkom premávky. Havarijné poistenie zas kryje škody, ktoré spôsobíte sebe, či už na vozidle alebo na zdraví, ale aj iné nepredvídané okolnosti bez konkrétneho vinníka. Preplatí napríklad opravu vášho auta, pričom vy ste zavinili dopravnú nehodu, alebo škody spôsobené živelnou udalosťou.

My vám však vieme pomôcť pri obidvoch typoch poistenia auta online.  Stačí sa prekliknúť cez odkazy hore na príslušnú poistku na auto, kde následne máte možnosť spraviť si výpočet ceny online. Ponuka platí nie len na auto, ale na poistenie vozidla každého druhu.


Je pomenovanie poistka na auto alebo zákonné poistenie totožné s povinným zmluvným poistením auta?


Poistka na auto je zaužívaný výraz, ktorý má ale rovnaký význam ako iné synonymá, napríklad zákonné poistenie auta, alebo iného vozidla. Je to len hovorové pomenovanie pre spomínané povinné zmluvné poistenie. Je však nepresné, lebo v skutočnosti neplatí len pre osobné vozidlo, ako by to vyplývalo z názvu.


Čo hrozí ak nemám uzatvorené PZP


políciaAk majiteľ motorového vozidla nemá uzatvorené zákonné poistenie v deň, keď prvý krát použije svoje vozidlo na pozemných komunikáciách, tak mu hrozí pokuta za neuzatvorené povinné zmluvné poistenie. Tá môže byť od 16,60 EUR až po 3320 EUR. Ako majiteľ vozidla, ktorý uzavrel poistenie, od poisťovne obdržíte zelenú kartu. Práve ňou dokážete platné zákonné poistenie. A to aj v zahraničí.

Preto túto povinnosť neodkladajte a vyberte si možnosť uzatvorenia a porovnania PZP cez internet. Jednoznačnou výhodou okrem ceny je to, že pri online uzatvorení najlacnejšieho PZP máte okamžite dočasnú zelenú kartu.