Pomoc s online poistením

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU

PZP motocykel

PZP motocykelZo zákona vyplýva, že každé vozidlo, ktoré chce vodič používať na slovenských verejných pozemných komunikáciách, musí mať uzavreté povinné zmluvné poistenie. Musíte mať teda poistenie motorky, resp. poistenie motocykla. Toto zmluvné poistenie musí mať každé vozidlo s EČV, či už ide o poistenie auta alebo na prípojný vozík, a niektoré špeciálne vozidlá bez EČV ako poľnohospodárske vozidlá alebo vysokozdvižné vozíky. Osoba, na ktorú sa vzťahuje povinnosť uzavrieť PZP pre motocykel, je povinná uzavrieť poistnú zmluvu najneskôr v deň prvého použitia motorového vozidla. Motocykel, resp. motorka je motorové vozidlo, a preto ho musí mať pred použitím na cestách uzavreté v niektorej z 11 poisťovní pôsobiacich na slovenskom trhu. V dnešnej dobe už netreba chodiť na pobočku týchto poisťovní osobne, ale stačí si nájsť vyhovujúcu ponuku na internete.

Najlacnejšie povinné zmluvné poistenie na motocykel

Cez internet si potom toto PZP môžete hneď aj uzavrieť. K tomu je však potrebné mať k dispozícii údaje o držiteľovi vozidla. Prípadne aj majiteľovi, ak držiteľ nie sú tá istá osoba. Taktiež údaje z osvedčenia o evidencii vozidla (technického preukazu), ktoré sa má poistiť. Podobne ako pri uzatváraní PZP online pre automobil, aj pri poisťovaní motocykla online treba najskôr vyplniť základné údaje o motocykle do PZP kalkulačky pre získanie poistky na motocykel:

  • rok výroby,
  • objem a výkon motora

a údaje o poistníkovi, okrem iných:

  • bydlisko a rok vydania vodičského oprávnenia,
  • dĺžku doby bezškodového priebehu, ak existuje.

Po vyplnení týchto údajov sa zobrazia cenové ponuky od rôznych poisťovní a majiteľ motocykla si môže prezrieť a porovnať všetky ceny.

Ako na výpoveď

Vždy platia podmienky, ktoré sme už popísali v článku Výpoveď PZP.

Havarijné (kasko) poistenie

Ďalším poistení, ktoré Vám ju môže ochrániť alebo nahradiť škodu na nej spôsobenú, je havarijné poistenie motorky. Cena sa v súčasnosti pohybuje od 10% do 20% z ceny motorky. Môže sa Vám to zdať ako privysoká suma. Ale treba si uvedomiť, že motorky sú omnoho rizikovejšie na vytvorenie alebo zapojenie sa do poistnej udalosti.

Porovnanie poistenia motocykla online

Keďže poistiť sa je zo zákonná nevyhnutné, čiže ide o zákonne poistenie motocykla, tak je na mieste otázka ako to spraviť tak, aby sme ušetrili čo najviac prostriedkov. Finančných ale aj času. Odpoveď je jednoduchá – najlacnejšie PZP motocykla je cez internet, keďže máte možnosť porovnania ponúk cez PZP kalkulačku.

Najlacnejšie PZP na štvorkolku, skúter 50, 125 – áno či nie?

Mnoho motorkárov si kladie otázku, či je bezpečné uzatvoriť najlacnejšie poistenie skútra alebo babety. Keďže v ľuďoch je zakorenená predstava o tom, že čo je lacné, to je automaticky zlé. Pri PZP to ale platiť nemusí, keďže zo zákona vyplývajú jasné podmienky pre poisťovne. Tie musia dodržať v prípade škodovej udalosti. Nemusíte sa teda obávať, že v prípade dopravnej nehody s Vašim skútrom by došlo k problémom s poistným plnením, resp. uhradením vzniknutej škody z poistného. Nebojte sa teda siahnuť po najlacnejšej poistke, ktorú získate v našej poistnej kalkulačke. Nemusíte teda zbytočne utrácať peniaze za zákonnú poistku, ktorej dodatočné služby nevyužívate. Koľko stojí PZP na skúter je taktiež ovplyvnené rovnakými faktormi ako pri poistení akéhokoľvek motocykla. Možno by ste mali taktiež zvážiť poistenie proti krádeži.


Kto je sprostredkovateľom poistenia?


Sprostredkovateľom poistenia je firma Netfinancie. Kontakt je možný nasledujúcimi spôsobmi:

Telefonicky

V dňoch: Pondelok – Piatok
Čas: 08:00-17:30

Na číslach:
+421 33 240 00 02
0911 696 920
0918 462 422
0948 197 625

E-Mail
[email protected]

Skype ID
netfinancie.sk

Sídlo
Netfinancie, s.r.o.
Radničné námestie 1
902 01 Pezinok
IČO: 36 653 322
DIČ: 202 221 6482
IČ DPH: SK 202 221 6482

IBAN: SK90 7500 0000 0040 0467 0392