Pomoc s online poistením

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU
havarijné poistenie - skúsenosti

Havarijné poistenie – skúsenosti

Aké sú skúsenosti s havarijným poistením? Ktorá poisťovňa je najlepšia? To všetko sa dozviete v našom článku.

Uzatvoriť si na vozidlo havarijné poistenie je určite dôležitá vec, avšak nie pre staršie autá. Je to preto, že vekom sa jeho cena výrazne znižuje a poškodenia môžu často dosiahnuť vyššiu hodnotu ako je jeho cena. Ak si kúpite nové vozidlo a myslíte, že máte toľko skúseností, ktoré vám zaručia bezproblémovú jazdu, neverte tomu. Aj keď radi by sme vás v tomto tvrdení podporili. Totiž to, zákon schválnosti je taký, že krátko potom, ako sa rozhodnete havarijné poistenie na drahšie alebo nové vozidlo neuzatvoriť, sa niečo stane…

Aj my, ako autori článku, s tým máme skúsenosti. Za päť rokov havarijného poisťovania sme nemali žiadnu udalosť. Hneď prvý rok, čo sme si tento typ zabezpečenia neuzatvorili, sa nám podarilo auto „ťuknúť“. Našťastie nie na kovovej časti a ani nejde o nejaké veľké poškodenie, ale cena za opravu sa napriek tomu v autorizovanom servise pohybuje okolo 1000 eur. Mimo autorizovaného servisu to vyjde okolo 200-300 eur.

Určite je ale lepšie si dať poškodenie opravovať v autorizovanom servise, kde máte záruku toho, že škody budú opravené bez chyby. Tie ihneď komunikujú aj s poisťovňou. Prípadne môžete nedobre urobenú prácu reklamovať. A bonus bude preplatenie škôd havarijným poistením. Zväčša to nebýva celá suma. Vaša spoluúčasť sa môže pohybovať rôzne, od 5% vyššie, väčšinou je to okolo 10%.


Nepredvídateľné udalosti


Mimo ťuknutia však vaše vozidlo môžu poškodiť aj iné činitele, ktoré havarijné poistenie pokrýva a s ktorými majú poistníci veľmi dobre skúsenosti. Toto zabezpečenie pokrýva živly, ako napr. krupobitie, povodne, spadnutý strom, ale samozrejme aj krádež, vandalizmus a iné poškodenia, ktoré nedokážete predvídať.

Samozrejme, väčšiu šancu na bezproblémový priebeh vybavovania poistnej udalosti majú garážované autá. O niečo horšie je to s tými, ktoré parkujú na voľnom priestranstve. Avšak závisí to samozrejme aj od oblasti, kde parkujete. Ak je to oblasť, kde sa počas celého roka neodohrá skoro žiadne poistné riziko, šanca, že nebude s preplatením problém, je veľmi vysoká.


Výsledky prieskumu spokojnosti s havarijným poistením


Na základe nášho prieskumu skúseností s havarijnými poistením v rôznych poisťovniach, sme dospeli k nasledujúcemu záveru. Niekde platí, že musíte mať šťastie na to, komu vašu škodovú udalosť prisúdia. Niekto môže mať pozitívne skúsenosti s Unionom, iní ju zas naopak neodporúčajú vôbec. V každom prípade poistníci odporúčajú na základe vlastných skúseností poistenie v Allianz. Možno je trošku drahšie v porovnaní s inými ponukami, ale s vybavovaním poistných udalostí predstavujú najmenej negatívnych ohlasov. S preplácaním škôd havarijného poistenia sú na tom veľmi dobre aj Groupama či QBE. Všeobecná spokojnosť klientov je aj na strane Wuestenrotu či Generali.

Naopak, na základe skúseností poistníci neodporúčajú havarijné poistenie od poisťovní Union či Kooperativa. Podľa výšky spoluúčasti na tom nie je úplne najlepšie ani Komunálna poisťovňa.


Kto je sprostredkovateľom poistenia?


Sprostredkovateľom poistenia je firma Netfinancie. Kontakt je možný nasledujúcimi spôsobmi:

Telefonicky

V dňoch: Pondelok – Piatok
Čas: 08:00-17:30

Na čísle:
0850 555 000

Sídlo
Netfinancie, s.r.o.
Radničné námestie 1
902 01 Pezinok
IČO: 36 653 322
DIČ: 202 221 6482

IBAN: SK90 7500 0000 0040 0467 0392