Pomoc s online poistením

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU
Logo poisťovne ČSOB

Poistenie auta v ČSOB

Spomedzi poisťovacích spoločností tu máme ďalšiu, ktorá svojou históriou dokazuje jej stálu pozíciu a vysokú obľúbenosť u klientov. Tou spoločnosťou je Československá obchodná banka (ČSOB), ktorá je na trhu už od roku 1964 a okrem finančných produktov sa zaujíma už aj o poisťovníctvo, napr. o poistenie auta, majetku, života atď. Na svojom konte majú snáď najviac ocenení spomedzi iných, konkurenčných spoločností. V danom odvetví môžeme zmieniť napr. niekoľko ocenení Zlatá Minca, Trend top Poisťovňa roka, Hermes Komunikátor roka, World Finance atď. Okrem nich majú mnoho cien za ich iné poskytované produkty. Keďže je predmetom nášho príspevku poistenie auta v poisťovacej spoločnosti ČSOB, predstavme si ho trošku bližšie.


Povinné zmluvné poistenie


Najzákladnejšie PZP auta, ktoré nariaďuje štátnu zákon, sa v ČSOB začína od 63 eur ročne, pričom si môžete aplikovať hneď niekoľko zliav. Vstupný bonus na každého klienta môže dosiahnuť až 55%. Takisto môžete získať 5% zľavu, ak máte dieťa a/alebo máte od tejto spoločnosti aj iný produkt (hoc aj finančný). Takisto zvýhodnenú tarifu poistného získajú všetci majitelia vozidiel s výkonom do 112 kW.

ČSOB vám poistenie auta ponúka v dvoch variantoch, ŠtandardNadštandard. V oboch typoch predstavuje poistné krytie navýšené zákonom stanovené limity. Pre škody spôsobené na zdraví je to 5 miliónov eur, pre materiálne škody zas do 2 miliónov eur. V nadštandardnej ponuke sú limity ešte vyššie. Pre oba typy škôd je to až do 7 miliónov eur. Tento produkt je platný nielen na území Slovenska, ale aj vo všetkých štátoch Zelenej karty. Je teda vhodné aj na poistenie auta do zahraničia. K obom balíčkom máte k dispozícii aj základné asistenčné služby, ktoré si môžete za 10 eur rozšíriť.

Pokiaľ by vám obyčajné a najlacnejšie PZP nestačilo a nemáte v záujme si zaobstarať celé havarijné poistenie, v ČSOB si môžete pripoistiť niektoré poistné riziká. Napr. sklá na vozidle, živelné udalosti, stret so zverou, úraz vodiča či krádež.


Havarijné poistenie


Medzi nepovinné zabezpečenie auta patrí aj havarijné poistenie, ktoré vám taktiež ČSOB ponúka. Jeho cena sa odvíja od parametrov vozidla, čiže sa nedá presne povedať, od akej sumy by mohla začať. Je však isté, že tarify za tento produkt môžu byť aj niekoľkonásobne vyššie ako je cena základného zabezpečenia vozidla. V tejto spoločnosti pokrýva také udalosti ako krádež, havária, živel či vandalizmus. Územná platnosť tohto poistenia auta sa v ČSOB vzťahuje na Európu, ako aj Turecko. Podobne ako vo vyššom prípade, aj tu si k základnému balíku môžete privoliť iné poistné riziká. Napr. finančnú stratu (GAP), sklá na vozidle, batožinu, náhradné vozidlo alebo úraz posádky.

Ako o jednotlivé produkty požiadať?

Poistenie auta (či už zákonné poistenie alebo havarijné) je niečo, čo vám, vašej posádke a celkovému vozidlu môže v škodových udalostiach nesmierne pomôcť, a to si uvedomuje aj ČSOB. Požiadať preto môžete telefonicky, online, prípade môžete navštíviť rôzne pobočky, ktoré má táto spoločnosť skutočne skoro všade, v každom menšom aj väčšom meste.

Pokiaľ by ste mali záujem o poistenie auta v ČSOB cez telefón, tak v pracovných dňoch od 7:30 do 17:00 môžete využiť infolinku 0850 111 303. Na tomto čísle sa môžete informovať o rôznych ponukách či si zistiť presnú cenu produktu, o ktorý máte záujem. Prípadne, ak online vypíšete formulár, pracovníci vám zavolajú sami. Ak by ste potrebovali pomoc pri vzniknutej nehode, je dobré mať po ruke kontakt nonstop asistenčných služieb +421 2 4445 0050.

Inou alternatívou, ako možno o poistenie auta v ČSOB požiadať, je online formulár. Výhodou je, že nemusíte nikam chodiť, s nikým sa rozprávať a všetko si zistíte a vybavíte z domu do niekoľkých sekúnd. Na základe presne zadaných parametrov vám online formulár vypočíta cenu zabezpečenia vášho vozidla. Potom sa môžete rozhodnúť, či oňho požiadate alebo nie.

Treťou možnosťou je osobne navštíviť jednu z mnohých pobočiek ČSOB. Je ich vyše 81, takže pravdepodobnosť toho, že sa nachádza niekde blízko vás je veľmi vysoká. Brezno, Revúca, Zvolen, Banská Bystrica, Lučenec, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Rožňava, Martin, Poprad, Dolný Kubín, Prievidza, Kežmarok, Spišská Belá, Žilina, Snina … aj to sú mestá, kde nájdete filiálku tejto spoločnosti. Samozrejme, je ich omnoho viac.

Prečo ČSOB?

Na záver si zhrňme niekoľko faktov. ČSOB ako poisťovňa poskytuje veľmi výhodné produkty, týkajúce sa nielen poistenia auta, ale aj iných neživotných predmetov, ktorým sa teší vysoké percento klientov. Ich spokojnosť sa odrazila aj v mnohých oceneniach, ktoré spoločnosť každoročne získava. Jej popularitu a obľúbenosť dokazuje aj množstvo pobočiek, na ktoré presný kontakt nájdete napr. aj priamo na ich webovej stránke.


Kto je sprostredkovateľom poistenia?


Sprostredkovateľom poistenia je firma Netfinancie. Kontakt je možný nasledujúcimi spôsobmi:

Telefonicky

V dňoch: Pondelok – Piatok
Čas: 08:00-17:30

Na čísle:
0850 555 000

Sídlo
Netfinancie, s.r.o.
Radničné námestie 1
902 01 Pezinok
IČO: 36 653 322
DIČ: 202 221 6482

IBAN: SK90 7500 0000 0040 0467 0392