Pomoc s online poistením

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU
Poistenie auta na dovolenku

Poistenie auta na dovolenku

Poistenie auta na dovolenku môžete riešiť viacerými spôsobmi.  Na výber máte:


Stačí na dovolenku do zahraničia len PZP a zelená karta?


Áno, zelená karta je dokonca nutná na preukázanie uzatvoreného poistenia policajnej hliadke pri bežnej kontrole dopravného prostriedku. A to na dovolenke v zahraničí v štátoch,  ktoré túto kartu používajú. Pred vycestovaním skontrolujte jej územnú platnosť. Tento údaj nájdete aj na samotnej zelenej karte. Nezabúdajte, že takéto poistenie auta preplatí len škody, ktoré spôsobíte iným. Nijako nechráni vaše vlastné auto.

Taktiež si overte platnosť asistenčných služieb v zahraničí. Práve tie môžu byť na dovolenke veľmi užitočné, keďže vám dokážu pomôcť pri ozaj širokom spektre problémov.


Havarijné poistenie auta pre prípad poruchy, krádeže, poškodenia na dovolenke


V takomto prípade je nutné uzatvoriť havarijné poistenie auta. Rovnako, ako na Slovensku, tak aj na dovolenke v zahraničí kryje vaše auto pred škodami, ktoré si spôsobíte sami, prípadne ak nebude žiaden vinník. Je však nutné si overiť územnú platnosť havarijného poistenia auta pred dovolenkou. Nie každé platí mimo Slovenska.

Poistenie auta na dovolenku vrámci cestovného poistenia

Pokiaľ vám nevyhovuje ani jeden z vyššie zmienených spôsobov zabezpečenia vozidla na cestu do zahraničia, môžete využiť aj poistenie auta v rámci vášho cestovného poistenia napr. v poisťovni Union, no do tejto oblasti sa zapájajú už aj banky, ktoré s poisťovňami úzko spolupracujú ako napr. ČSOB (vlastný produkt), Slsp (s Kooperativou), VÚB (s Generalli), Tatra banka (s Uniqa), mBank (vlastný produkt) atď.

 

Ako? Tak, že vám jednotlivé spoločnosti v rámci neho poskytnú napríklad:

  • nonstop asistenčné služby (za tie si treba niekde priplatiť, niekde ich môžete mať samostatne),
  • opravenie poruchy na mieste až do niekoľkých stoviek eur,
  • odťahnutie vozidla do autorizovaného servisu v akejkoľvek vzdialenosti, v
  • edia zabezpečiť náhradné vozidlo alebo náhradnú dopravu do miesta, kam cestujete (príp. domov) v rozsahu niekoľkých tisícov km,
  • dokonca aj náhradné ubytovanie napr. pre päťčlennú posádku na niekoľko dní,
  • pomôžu vám aj pri strate kľúčov, defekte, vybitej batérii či nedostatku paliva do niekoľkých stoviek eur atď.

Vyššie zmienené poistné krytie na dovolenku ponúka napr. poisťovacia spoločnosť Union, kde si vaše vozidlo na cestu v zahraničí môžete poistiť už od 1,60 eura na deň, ale táto ponuka platí vtedy, ak si ho uzatvoríte s cestovným poistením a vzťahuje sa aj na:

  • krádež,
  • živelnú pohromu,
  • haváriu
  • alebo stret so zverou.

ČSOB si zas môžete v rámci vlastného zabezpečenia pridať aj auto, ale zvoliť si môžete len riziko nepojazdnosti, no za 0,26 eura na deň (s cestovným zabezpečením od 1,48 eura). Medzi obľúbené produkty patrí Asistenčná služba od Kooperativy, tá je však v súčasnosti dostupná len v rámci havarijného produktu, v minulosti ste ju mohli získať aj samostatne.


Dôležité články, návody a informácie k témeKto je sprostredkovateľom poistenia?


Sprostredkovateľom poistenia je firma Netfinancie. Kontakt je možný nasledujúcimi spôsobmi:

Telefonicky

V dňoch: Pondelok – Piatok
Čas: 08:00-17:30

Na čísle:
0850 555 000

Sídlo
Netfinancie, s.r.o.
Radničné námestie 1
902 01 Pezinok
IČO: 36 653 322
DIČ: 202 221 6482

IBAN: SK90 7500 0000 0040 0467 0392