Pomoc s online poistením

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU
Logo poisťovne AXA

Poistenie auta s poisťovňou AXA

Dekádou existencie na slovenskom trhu sa už môže popýšiť aj česká poisťovňa AXA, ktorá ponúka mnoho poisťovacích produktov, v rámci nich aj poistenie auta. Na naše územie prišla hlavne s dôchodkovými produktmi, a to v roku 2004, v 2006 už oblasť poisťovníctva rozšírila o neživotné produkty. Dokonca sa už aj niekoľkokrát umiestnili v rebríčku najlepších poisťovní v oceňovaní Zlatej mince. Každoročne im pribudne stovky klientov, čo len dokazuje ich výhodné ponuky. Teraz si však predstavme tie produkty od spoločnosti AXA, ktoré sa týkajú poistenia auta.


Povinné zmluvné poistenie auta


Na výber máte z dvoch variantov: ŠTANDARD PLUS a ŠTANDARD MAXI. Štandardne sa zákonom stanovené limity plnenia pohybujú nasledovne. Pri poškodení majetku je možné maximálne odškodnenie vo výške 1 milión eur, pri ujme na zdraví to býva 5 miliónov eur. Vyššie zmienené balíky poistenia auta od spoločnosti AXA však zvyšujú limit materiálneho poškodenia v balíku PLUS na 2,5 milióna eur, pričom limit ublíženia na zdraví sa nemení. V balíku MAXI materiálnu ujmu pokrýva už 5 miliónov eur a zdravotnú až 7 miliónov eur. Poistné krytia v AXA patria k jedným z najvyšších možných spomedzi všetkých poskytovateľov poistenia auta na Slovensku.

Treba zdôrazniť, že poistiteľné sú len vozidlá do 3,5 tony, s maximálne 9 miestami na sedenie, prípadne prívesy do 750 kg. V oboch balíčkoch sa nachádzajú už aj bezplatné asistenčné služby, ktoré slúžia ako okamžitá pomoc vo vzniknutých poistných dopravných situáciách. K základnému krytiu, ktoré vám AXA v jednotlivých balíčkoch povinného zmluvného poistenia auta ponúka, si môžete pripoistiť aj iné riziká. Napr. sklá na vozidle, sedadlá resp. posádku, batožinu, stret so zverou, živelnú udalosť atď.

Poisťovňa AXA je jedna z mála, ktorá vám na online poistenie auta (nielen PZP) ponúka širokú paletu zliav. Najvyššiu možnú zľavu, až 60%, je možné získať za bezškodový priebeh. Pokiaľ ste ZŤP alebo ZŤP/S, máte nárok na 15%-nú zľavu z poistného. Cena sa o 5% zníži každému, kto už má v tejto poisťovni uzatvorený iný produkt. Zvýhodnenú tarifu získate aj vďaka vášmu veku a to vtedy, ak máte nad 30 rokov. Okrem toho, ak si povinné zmluvné poistenie auta uzatvoríte online priamo na webe poisťovne AXA, získate ho až o 10% výhodnejšie. Na rovnakú, teda 10%-nú zľavu máte nárok aj vtedy, ak si zvolíte zaplatenie poistného na celý rok (nie po splátkach).


Havarijné poistenie auta


Výhodou havarijného poistenia auta oproti PZP je v tom, že nie je povinné. Avšak pokrýva viac poistných udalostí, ktoré by ste v prípade ich vzniku nemuseli riešiť svojpomocne a z vlastných prostriedkov. Aj v tomto prípade vám poisťovňa AXA ponúka hneď niekoľko zliav a balíčkov. Zľavy, ktoré sa na tento produkt aplikujú, sú totožné s tými, ktoré sme uviedli vyššie. Taktiež k nemu máte bezplatné asistenčné služby, ktoré vám sú nápomocné 24 hodín. Čo sa týka ponúkaných balíčkov, AXA vám ponúka 3 varianty havarijného poistenia auta, a síce GO MINI, GO KLASIK a GO MAXI. Pri tomto type zabezpečenia si viete dohodnúť aj spoluúčasť, čo by výslednú sumu poistného o niečo znížilo.

Najzákladnejší balík GO MINI kryje také riziká ako poškodenie živlom, stret so zverou, vandalizmus a krádež vozidla. O niečo komplexnejší balíček GO KLASIK zahŕňa aj haváriu a stret s iným účastníkom cestnej premávky. Balík GO MAXI vás chráni už aj pred finančnou stratou, a to vďaka poistnému produktu GAP. K základnému krytiu v jednotlivých balíčkoch si vaše havarijné poistenie auta v poisťovni AXA môžete rozšíriť o 6 poistných rizík. Poistiť si môžete sklá na vozidle, úraz vodiča alebo posádky, batožinu, náhradné vozidlo, rozšírenú asistenciu či právnu asistenciu.

Kde a ako sa poistiť?

Či už máte v poisťovni AXA záujem o havarijné poistenie alebo o PZP na auto, môžete oňho požiadať telefonicky, osobne alebo online. Najrýchlejšou a finančne najlepšou možnosťou je práve žiadosť cez internet, ktorú si môžete vybaviť už aj z domu a to dokonca s 10%-nou zľavou. Výsledok nie je záväzný. Bezplatne si môžete urobiť len predbežný výpočet ceny jedného či druhého zabezpečenia bez toho, aby ste si ho museli uzatvoriť. Ak by ste boli s ponukou spokojný, so žiadosťou samozrejme nebude problém.

Telefonická žiadosť by bola oveľa zdĺhavejšia, keďže by ste všetky údaje museli diktovať pomaly, zrozumiteľne a možno aj viackrát. Telefonický kontakt sa väčšinou využíva na informovanie ohľadom jednotlivých produktov. Jeho číslo je 02 2929 2929 a ak by ste volali zo zahraničia, tak na +421 2 2929 2929.

Poisťovňa AXA má svoje pobočky rozšírené pomerne dosť, ale možno nie až tak, ako to býva u iných, možno väčších poskytovateľov. Nájdete ich v mestách ako Poprad, Zvolen, Brezno, Lučenec, Malacky, Michalovce, Trebišov, Spišská Nová Ves, Bardejov, Humenné, Sabinov, Svidník, Senica atď. Hlavné klientske centrá sa nachádzajú v Bratislave, Banskej Bystrici a v Žiline. Kontakt a adresa každého z nich je dostupná priamo na webe poisťovne AXA.

Poistenie auta v poisťovni AXA je dostupné osobným vozidlám do 3,5 tony, prípadne prívesom do 750 kg. Klientom (aj potenciálnym) je poskytovaná široká paleta zliav, vďaka ktorým si vaše vozidlo môžete poistiť už od 60 eur ročne (niekedy aj menej). Napriek tomu, že táto spoločnosť patrí k mladším, na svojom konte má už mnoho spokojných zákazníkov. Tí si môžu vyberať z mnohých produktov, ktorých cenu si vedia zistiť bezplatne a nezáväzne online.


Kto je sprostredkovateľom poistenia?


Sprostredkovateľom poistenia je firma Netfinancie. Kontakt je možný nasledujúcimi spôsobmi:

Telefonicky

V dňoch: Pondelok – Piatok
Čas: 08:00-17:30

Na čísle:
0850 555 000

Sídlo
Netfinancie, s.r.o.
Radničné námestie 1
902 01 Pezinok
IČO: 36 653 322
DIČ: 202 221 6482

IBAN: SK90 7500 0000 0040 0467 0392