Pomoc s online poistením

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU

Poistenie auta s Allianz – Slovenskou poisťovňou

Dlhá tradícia, mnoho spokojných zákazníkov, neustála inovácia produktov…aj takto by sme mohli stručne charakterizovať Allianz – Slovenskú poisťovňu. Nielenže je na našom trhu snáď aj najdlhšie, a to už od roku 1919, ale vďaka neustálemu progresu si zaslúžila dôveru nejedného Slováka. To dokazuje aj množstvo ocenení, ktoré si táto poisťovňa odniesla či už z pohľadu prieskumu zákazníkov alebo odborníkov. Nielen poistenie auta cez internet je to, čo Allianz vynáša do výšin. Sú to aj jej iné produkty, ktoré valcujú prvé miesta v rebríčkoch rôznych kategórií. Zmieniť by sme mohli ocenenie v niekoľkých ročníkoch Zlatej mince,  SIBAF Awards či Poisťovne roka. Pristúpme teda ku konkretizácií produktov / služieb súvisiacich s vozidlami.


Povinné zmluvné poistenie auta


Medzi skutočnú špičku v povinnom zmluvnom poistení (PZP) auta či iných vozidiel, sa zaraďuje práve poisťovňa Allianz. Prečo je spomedzi ostatných ponúk najlepšie? Pretože vám umožňuje zvoliť si rozšírené krytie, ktoré je vyššie ako zákonom stanovené normy. Teda okrem základného 5 miliónového krytia pri škodách na zdraví a 1 milióna eur pri materiálnych škodách, si môžete zvoliť aj iné hodnoty. Táto spoločnosť vám umožňuje krytie 10 miliónov v prípade ujmy na zdraví a pri materiálnych škodách až 5 miliónov eur. Allianz vám ponúka 3 moduly poistenia auta (Basic, Standard, Optimal) a jeden modul pre ostatné vozidlá. To, ktoré sa vám hodí, závisí od toho, ako často jazdíte.

Modul Basic je primárne pre vodičov, ktorí jazdia sporadicky. Cena zaňho je veľmi nízka (závisí od vozidla), pretože ak by nastala škodová udalosť, je s povinnou spoluúčasťou. Hodnoty poistného krytia sú totožné s vyššie uvedeným zákonným nariadením. To isté platí aj pre modul Standard, ale keďže je určený pre bežných šoférov, nebude so spoluúčasťou. K prvému aj k druhému modulu poistenia auta od Allianz si môžete navoliť aj asistenčné služby za 3,29 eura. S modulom Optimal už máte k dispozícii vyššie krytie, ktoré sme vám taktiež uviedli vyššie. Vhodné je pre tých, ktorí svoje auto využívajú dennodenne, takže je vyššia šanca, že poistné plnenie z PZP od Allianz bude jedného dňa využité. Táto možnosť však obsahuje bezplatnú asistenčnú službu a môžete si zvoliť, či tento modul chcete so spoluúčasťou alebo nie.

PZP poistenie auta od Allianz platí samozrejme na celom Slovensku a v štátoch, ktoré sú členmi zelenej karty. Čiže v celej Európe a niektorých severoafrických a západoázijských štátoch. Iným dôvodom, prečo si zvoliť práve túto poisťovňu môže byť aj to, že si pri poistnej udalosti neuplatňuje amortizáciu. To znamená, že poškodení budú odškodnení v takej výške, akú predstavuje reálna hodnota poškodenia. S výnimkou, keď je poškodenie väčšieho rozsahu ako hodnota vozidla.


Havarijné poistenie auta KASKO


Allianz má vo svojom ponukovom registri aj iný silný produkt aplikovateľný na auto, a tým je havarijné poistenie – kasko. Aj to vám ponúka na výber 4 moduly poistného krytia, Basic, Basic+, Optimal a Optimal+. Modul BASIC zahŕňa udalosti vášho vozidla spôsobené treťou stranou, teda nie vašim zavinením. Kryje opravu čelného skla, udalosti spôsobené živlom a hlodavcami. Pri BASIC+ platí to isté, okrem toho v ňom máte zahrnuté aj odcudzenie vozidla alebo jeho časti a vandalizmus. Moduly OPTIMAL a OPTIMAL+ zahŕňajú už aj vaše pochybenie, živelné udalosti a poškodenie hlodavcami. Plusový balík je doplnený o odcudzenie a vandalizmus.

Okrem udalostí v jednotlivých moduloch si k havarijnému poisteniu auta od Allianz môžete pripoistiť mnoho ďalších udalostí. Napr. stret so zverou, čelné sklo bez spoluúčasti, finančnú stratu, náhradné vozidlo, batožinu, osoby vo vozidle, nadštandardnú výbavu, pracovnú činnosť atď. Havarijné poistenie auta si u Allianz môžete uzatvoriť buď na dobu určitú alebo neurčitú. Platí na území celej Európy a je možné si dojednať výšku spoluúčasti.


Nastala poistná udalosť?


Ak sa vám stala udalosť súvisiaca či už s PZP auta alebo havarijným poistením, Allianz – SP nebude proces riešenia zbytočne naťahovať. Vy však nesmiete otáľať s nahlásením udalosti. Pokiaľ ste si predplatili asistenčné služby, prípadne už máte v niektorom z balíčkov službu Allianz Assistance  zakomponovanú, nehodovú udalosť oznámte na +421.2.529 33 112. Operátori vám povedia čo robiť a vybavia potrebnú pomoc.

Poistenie auta, nielen od Allianz je skutočne veľmi užitočné, no mimo neho treba vedieť, ako správne v rôznych situáciách reagovať. Ak nehoda nie je taká vážna, že si vyžaduje okamžité konanie a ide napr. „len“ o menšiu škodovú udalosť, do pobočky poisťovne stačí zaslať zápisnicu o jej uskutočnení. Presná adresa centrály je Allianz – Slovenská poisťovňa, a. s., Dostojevského rad 4, 815 74 Bratislava. Ak by ste sa najprv chceli informovať o tom, ako postupovať a čo všetko je potrebné zaslať, od 7:00 do 19:00 je vám dostupná infolinka. Jej číslo pre volania zo Slovenska je 0800 122 222 a pre zahraničné hovory +421.2.496 15 677. Takisto môžete vaše otázky položiť mailom, prípadne mailom odoslať potrebné dokumenty, a to na adresu [email protected].

Ako o produkt požiadať?

Ak máte o akékoľvek poistenie auta od spoločnosti Allianz záujem, môžete oňho požiadať cez telefón, osobne alebo priamo cez ich web https://www.allianzsp.sk/. Najrýchlejšou cestou je pravdaže online žiadosť, kedy si môžete z pohodlia domova zistiť hneď niekoľko ponúk. Keďže ide o nezáväzný a bezplatný výpočet, ponuky si môžete kombinovať dovtedy, kým nenatrafíte na takú, ktorá vám bude vyhovovať poistne aj finančne.

Prostredníctvom žiadosti cez Allianz web získate zľavu až do 35% na PZP auta, ktoré začína už od 40 eur ročne. Osobné žiadosti si vyžadujú cestovanie do pobočky spoločností, avšak stále mnoho ľudí uprednostňuje osobný kontakt. Nemusíte sa báť, že vo vašom meste pobočka nebude. Spoločnosť je v takom rozmachu a nasadení, že jej pobočku nájdete aj vo vašom meste. Ak si havarijné poistenie na auto uzatvoríte spolu s PZP a cez telefón, získate až 10% zľavu. O všetkých aktuálnych zľavách a ponukách sa môžete informovať pomocou vyššie uvedených kontaktných údajov.

Allianz – Slovenská poisťovňa patrí k najdlhšie existujúcim spoločnostiam na našom území, ktoré poskytujú kvalitné poistenie auta (a iné služby). Dôkazom toho sú mnohé pozitívne spätné odozvy zákazníkov a získavanie prvých miest v mnohých oceneniach.


Kto je sprostredkovateľom poistenia?


Sprostredkovateľom poistenia je firma Netfinancie. Kontakt je možný nasledujúcimi spôsobmi:

Telefonicky

V dňoch: Pondelok – Piatok
Čas: 08:00-17:30

Na čísle:
0850 555 000

Sídlo
Netfinancie, s.r.o.
Radničné námestie 1
902 01 Pezinok
IČO: 36 653 322
DIČ: 202 221 6482

IBAN: SK90 7500 0000 0040 0467 0392