Pomoc s online poistením

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU

Komunálna poisťovňa

U slovenských spotrebiteľov sa veľmi vysokej pozícii v obľúbenosti poistenia auta teší aj Komunálna poisťovňa. Ku každému klientovi totiž pristupuje individuálne. Na našom trhu je už od roku 1993 a v súčasnosti ju zastrešuje známa rakúska skupina Vienna Insurance Group. Na svojom konte už majú hŕbu ocenení, z ktorých môžeme niektoré z nich aj zmieniť. Má napr. mnoho cien Zlatá minca, Business to Consumer PR, Slovak Gold Exclusive atď. Spokojnosť zákazníka však nemusí súvisieť s množstvom ocenení, ale od prístupu a ponuky jednotlivých spoločností. Preto sa pozrime na to, čo vám vie Komunálna poisťovňa v súvislosti s poistením auta ponúknuť.


Povinné zmluvné poistenie (PZP)


Určite nebude žiadnou novinkou, ak začneme tým, že toto zabezpečenie vozidla je povinné zo zákona. Jeho nerešpektovanie je vysoko pokutované. Medzi poskytovateľov, ktorí vám ponúknu najlepšie PZP, patrí ja Komunálna poisťovňa. Na výber máte z dvoch základných produktov, GARANT PLUSEUROGARANT PLUS. Rozdiel medzi nimi je nasledovný. Pri druhom produkte je poistné plnenie na materiálnu škodu a ušlý zisk vo výške 2 100 000 €. Pri prvom je to 1 050 000 €. Spoločný 5 240 000 € strop je však určený pre škody spôsobené na zdraví a usmrtení, pričom počet zranených nehrá úlohu.

Prečo si zvoliť práve túto spoločnosť a aké sú jej tromfy oproti iným poisťovniam? Tento produkt sa vo svojej podstate vzťahuje len na vozidlá, ktorým vašim vozidlom spôsobíte škodu. To znamená, že nekryje vaše škody. Komunálna poisťovňa vám však ku každému PZP poskytne krytie takých udalostí, ktoré sú štandardne súčasťou havarijného poistenia. To znamená, že ním zabezpečíte aj seba, nielen iných, ktorým by ste mohli potenciálne spôsobiť škodu. Uveďme napr. preplatenie škody vozidla spôsobené živelnou pohromou, úraz vodiča a posádky či zabezpečenie batožiny. Takisto máte v rámci PZP od Komunálnej poisťovne zdarma asistenčné služby.

Okrem toho, Komunálna poisťovňa vám v rámci poistenia auta ponúka množstvo zliav a výhod. Napr. prvú spôsobenú škodovú udalosť prehliadnu, čo má veľmi pozitívny vplyv na váš bezškodový priebeh. Za ten by ste mohli v nasledujúcom období získať zľavu až do 60%. Okrem toho sa zľava aplikuje aj na každého nového klienta. Ak však spôsobil nejaké poistné udalosti, za každú z nich mu bude stiahnutých 5%. Ak poistné zaplatíte za ročný produkt, získate ďalšiu 3%-nú zľavu. Pri uzatvorení viacerých poistných produktov od tejto poisťovne môžete ušetriť až 35%. Pokiaľ ste ZŤP, dôchodca alebo vlastníte historické vozidlo, môžete ušetriť až 20%. 20%-nú zľavu môžete dokonca získať aj pri kúpe či prezutí pneumatík v partnerských servisoch Komunálnej poisťovne.


Havarijné poistenie KASKO


Komunálna poisťovňa už ako ostrieľaná spoločnosť vám vie vypracovať individuálnu ponuku havarijného poistenia na auto. Vo všeobecnosti ponúka 4 základné balíčky Classic, Optimal, StandardBasic. Každý z nich obsahuje krytie živelnej pohromy či bezplatné asistenčné služby. Najnižšie krytie má Basic, ktorý obsahuje aj krádež či lúpež. Viac poistných udalostí v sebe zahŕňa balík Standard. Je obohatený o vandalizmus, poškodenie zverou a o haváriu z cudzej viny. Balík Classic zahŕňa aj haváriu z vlastnej viny, úmyselný požiar či výbuch, no vylučuje sa z neho krádež či lúpež. Všetky spomínané poistné udalosti však sú obsiahnuté v balíku Optimum. Aj tu platí, že čím širšie krytie si zvolíte, tým viac si priplatíte.

Spoluúčasť pri havarijnom poistení v Komunálnej poisťovni je voliteľná. Pri osobných, úžitkových a jednostopových vozidlách je maximálne 5%-ná. Pri ťažších vozidlách predstavuje 10%. V rámci tohto produktu si môžete pripoistiť batožinu, úraz, prepravu veci, čelné sklo, náhradné vozidlo či finančnú stratu GAP.

Komunálna poisťovňa v rámci havarijného poistenia auta ponúka najrozšírenejšie asistenčné služby. Tie vám bezplatne pomôžu technicky, lekársky, ale aj administratívne. Postarajú sa napr. o odťah, dočasnú úschovu vozidla, opravu defektu, finančnú pôžičku, právne rady, tlmočenie, ošetrenie, prepravu do vlasti atď.

Ako o poistenie auta požiadať?

Každé a jedno poistenie (nielen auta) v Komunálnej poisťovni môžete uzatvoriť online, telefonicky alebo osobne. Pokiaľ by ste sa chceli o jej produktoch informovať telefonicky, dostupná je vám infolinka s číslom 0800 112 222. Online žiadosti vám však ušetria aj čas, aj peniaze. Dokonca vám sprostredkujú nezáväzný výpočet poistenia auta. Ak sa vám nejaká ponuka zapáči, môžete o ňu okamžite požiadať. Následné zaplatíte poistné na číslo účtu, ktoré si Komunálna poisťovňa vedie v Slovenskej sporiteľni, Tatra banke a Prima banke. Poštou vám potom bude doručená originál biela a zelená karta.

Ako prebieha nahlásenie poistnej udalosti?

Či už nastala poistná udalosť v rámci PZP alebo havarijného poistenia, zbytočne nepredlžujte jej nahlásenie danej poisťovni, v tomto prípade Komunálnej. Môže to mať za následok zníženie poistného plnenia, prípadne neakceptovanie udalosti. Jej pobočky sa nachádzajú v každom regióne. Takže centrom nie je už len Bratislava, Košice, Prešov, Žilina, Banská Bystrica, Nitra či Trnava. Ale napr. aj Spišská Nová Vec, Poprad, Trenčín, Zvolen, Ružomberok, Levice, Liptovský Mikuláš atď. Je ich skutočne neúrekom, takže určite nejakú nájdete aj vo svojom okolí. Kontakt a adresa každej a jednej pobočky je vám dostupná v tomto odkaze http://www.kpas.sk/pobocky-a-kontakty.

V prípade nehody si určite spomeňte na asistenčné služby Komunálnej poisťovne. Ich číslo pre udalosti na Slovensku je 18 118 a v zahraničí +421 2 6353 2236. Ak ste ich pomoc nepotrebovali, no teraz je nutné hlásenie poistnej udalosti, môžete tak urobiť telefonicky alebo elektronicky. A to na čísle 0850 111 566 zo Slovenska, zo zahraničia na +421 2 5262 7282.

Komunálna poisťovňa je jedna z mála spoločností, ktorá ponúka veľké množstvo zliav na PZP alebo havarijné poistenie. V porovnaní s inými poisťovňami má najprepracovanejšiu webovú stránku s presnými údajmi. Svojim potenciálnym klientom nič nezatajuje, či už vo výške poistného plnenia alebo krytia. Pozitívne skúsenosti zákazníkov Komunálnej poisťovne s poistením auta však hovoria za všetko. Svoje zmluvy stále predlžujú, pretože táto spoločnosť vie oceniť vernosť a dôveru, ktorú do nich vkladáte. Ak by sa predsa len stalo niečo nepríjemné, čo vašu pozitívnu mienku naruší, výpoveď PZP budú plne akceptovať. Výber tejto Komunálnej poisťovne však určite neoľutujete.


Kto je sprostredkovateľom poistenia?


Sprostredkovateľom poistenia je firma Netfinancie. Kontakt je možný nasledujúcimi spôsobmi:

Telefonicky

V dňoch: Pondelok – Piatok
Čas: 08:00-17:30

Na čísle:
0850 555 000

Sídlo
Netfinancie, s.r.o.
Radničné námestie 1
902 01 Pezinok
IČO: 36 653 322
DIČ: 202 221 6482

IBAN: SK90 7500 0000 0040 0467 0392