Pomoc s online poistením

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU

PZP na dovezené auto zo zahraničia

Chceli by ste mať vlastné auto, ale na Slovensku sa Vám určitý model nepodarilo nájsť? Skúsili ste hľadať v zahraničí a podarilo alebo ste našli v zahraničí cenovo výhodnejšiu kúpu ako na Slovensku. Teraz si povieme niečo o tom ako uzavrieť PZP, ktoré chcete alebo ste už doviezli zo zahraničia. Nie je to však jednoduchý proces, hlavne nie čo sa týka dokladov a byrokracie.

V prvom rade musíte splniť všetky podmienky, kontroly a uhradiť všetky poplatky spojené s individuálnym dovozom motorového vozidla zo zahraničia. Pôvodný majiteľ musí auto odhlásiť z evidencie, aby ste si ho Vy mohli následne prihlásiť u nás na Slovensku po splnení všetkých kontrol (ako napríklad kontrola originality, technická kontrola, emisná kontrola, atď.).

Za tieto kontroly si samozrejme každý účtuje určitý poplatok, ktorý sa pohybuje od 15€ za emisnú kontrolu až do 170€ za certifikát konformity. Pri dovážaných automobiloch by mal každý dbať na to, aby doklady potrebné pre prihlásenie auta mal k dispozícii a doklady v inom ako slovenskom alebo českom jazyku musia byť samozrejme úradne preložené.

Uzatvorenie poistenia auta

Povedzme teda, že ste všetky tieto formality už splnili a boli ste aj úspešní pri prihlasovaní vozidla do evidencie. Teraz by ste chceli uzavrieť PZP. Najjednoduchším spôsobom ako tak urobiť, a ktorý sme už viackrát spomínali, je využiť porovnanie cien pomocou poistnej kalkulačky, ktorou získate výpočet PZP ceny.

Vďaka nej nemusíte chodiť do poisťovní a pracne doma porovnávať všetky ponuky ale pohodlne si vybrať zo zoznamu, ktorý kalkulačka vygenerovala, to správne povinné zmluvné poistenie a hneď ho uzavrieť. Potrebné sú k tomu identifikačné údaje vozidla a taktiež údaje o jeho majiteľovi.

Poisťovne pôsobiace na slovenskom trhu ponúkajú PZP online aj pre automobily individuálne dovezené zo zahraničia za rovnakých podmienok ako pri vozidlách kúpených v Slovenskej republike.

Podľa hovorkyne Generali Slovensko poisťovne, poistenie auta je v niektorých prípadoch lacnejšie pre dovezené autá ako autá zakúpené na Slovensku. To isté platí aj pre Allianz-Slovenskú poisťovňu, ktorá s Vami s radosťou uzavrie zmluvu o PZP a za rovnakých podmienok ako auto zo Slovenska avšak len za podmienky, že automobil je prihlásený. Neprihlásené auto Vám Allianz nepoistí.

Toto všetko platí pre individuálne dovezené automobily zo zahraničia. Ak si necháte automobil doviezť, so zákonným poistením vozidiel by nemal byť žiadny problém, keďže díleri by sa mali postarať o všetky náležitosti a o správnosť a úplnosť dokladov k automobilu. Jediné čo potom klient musí urobiť, je už len uzavrieť spomínané povinné zmluvné poistenie. V niektorých prípadoch môžu aj díleri ponúkať v ich službách aj poistenie.


Kto je sprostredkovateľom poistenia?


Sprostredkovateľom poistenia je firma Netfinancie. Kontakt je možný nasledujúcimi spôsobmi:

Telefonicky

V dňoch: Pondelok – Piatok
Čas: 08:00-17:30

Na čísle:
0850 555 000

Sídlo
Netfinancie, s.r.o.
Radničné námestie 1
902 01 Pezinok
IČO: 36 653 322
DIČ: 202 221 6482

IBAN: SK90 7500 0000 0040 0467 0392