Pomoc s online poistením

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU
Potrebujete poistiť Váš vozík?

PZP na prívesný vozík

Vlastníte prívesný vozík k Vášmu automobilu a hľadáte možnosť ako získať najlacnejšie povinné zmluvné poistenie? V tom prípade ste tu správne, poskytujeme Vám možnosť uzatvorenia poistenia online. V našej PZP kalkulačke zvoľte možnosť prípojné vozidlo do 750 kg, čím sa zmenia položky v poistnej kalkulačke.

Pre správny priebeh uzatvorenia PZP online na prípojný vozík budete musieť zadať okres, ktorý zadáte podľa súčasných ŠPZ vozidla, v prípade, že ich nemá, tak zadáte okres v ktorom chcete prípojné vozidlo zaevidovať. Taktiež musíte v PZP kalkulačke zadať účel použitia, pričom sa rozlišuje bežné použitie alebo autopožičovňa. Vysvetlivky k jednotlivým kategóriám nájdete priamo v PZP kalkulačke, ak sa posuniete kurzorom na symbola otáznika vpravo.

Cenu PZP na prípojné vozidlo ovplyvňuje aj:

  • počet najazdených kilometrov za rok,
  • rok výroby,
  • prevádzková hmotnosť
  • a samozrejme aj najväčšia prípustná hmotnosť prívesného vozíka.

Dané hodnoty nájdete v Osvedčení o evidencii v riadkoch 31 G a 32 F.1. Taktiež musíte zadať informácie o držiteľovi a vlastníkovi vozidla, medzi ktoré patrí:

  • právna forma držiteľa,
  • Váš dátum narodenia,
  • séria a číslo vodičského preukazu,
  • dátum vydania vodičského oprávnenia
  • a iné náležitosti potrebné na určenie správnej ceny.

Následne máte na výber poistenia v rôznych poisťovniach v rôznych cenových hladinách. V prehľadnej tabuľke máte možnosť vidieť aj to, či daná poisťovňa poskytuje asistenčné služby k danému povinnému zmluvnému poisteniu na prívesný vozík. Priamo v tomto porovnaní cien máte možnosť zobrazenia daných asistenčných služieb. Medzi asistenčné služby patria zvyčajne služby ako poistenie proti živelnej udalosti, alebo úrazové poistenie posádky a vodiča. Dôrazne odporúčame zváženie vhodného poistenia, keďže správny výber Vás môže v budúcnosti ochrániť pred značnými finančnými ťažkosťami.

Hroziace riziká pri neuzatvorení poistenia

PZP na prívesný vozík pre osobný automobil by sa nemal podceňovať, keďže často dochádza k dopravným nehodám, ktoré sú spôsobené práve prípojným vozidlom. Takáto dopravná nehoda sa môže značne predražiť ak dôjde k značným škodám na majetku, v horšom prípade aj k ublíženiu na zdraví. V prípade prípojného vozidla sa nutne zhoršuje manévrovanie s autom, čo zvyšuje riziko napríklad pri parkovaní alebo zákrutách s malým polomerom otáčania. Dbajte taktiež na technickú spôsobilosť, ktorú musíte samozrejme nechať overiť na pravidelnej technickej kontrole. Taktiež môže dôjsť k dopravnej nehode vplyvom nesprávnej upevneného nákladu na Vašom vozíku.  Práve preto máme pre Vás prichystané tie najvýhodnejšie poistenie pre Váš vozík.

Veľa bezproblémových kilometrov!