Pomoc s online poistením

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU
Karavan aj obytné auto musí byť poistené

PZP na obytný automobil a karavan

V dnešnom príspevku sa budeme venovať takému vozidlu, ktoré spája prepravné a obytné podmienky. Áno, pôjde o obytný automobil, ale aj karavan, ktorý sa povinnosti PZP taktiež nevyhne. Je to práve z toho dôvodu, že ide o vozidlo, ktoré funguje na vlastný pohon, potrebuje osvedčenie o technickej kontrole a pohybuje sa po cestách rôzneho druhu. Práve to naznačuje, že cesta nemusí byť vždy bezproblémová, a preto je nutné si týmto spôsobom svoje vozidlo zabezpečiť. Za opačných podmienok by ste sa pravdepodobne nedoplatili, pretože na vaše náklady by bolo hneď viacero položiek. Pôjde napr. o odškodnenie iných vozidiel, ktorým ste spôsobili škodu či o vaše vlastné odškodnenie. Nevyhnete sa ani mastnej pokute, čo na Slovensku môže činiť až 3 300 eur a v zahraničí vám bez platného zabezpečenia môžu zabaviť celé vozidlo! Preto sa neoplatí riskovať.

Najlacnejšie zabezpečenie na trhu

My, ale aj poisťovacie spoločnosti, si plne uvedomujeme, že kúpa takéhoto tátoša nie je len tak. Mnohokrát  jeho cena konkuruje luxusným značkám osobných automobilov. Ak ste investovali aj vy už viac ako dosť, určite nemáte v záujme platiť ďalšie vysoké položky. Potešíme vás správou, že PZP na váš obytný automobil môžete získať skutočne za symbolickú cenu. Najlacnejšiu možnosť vám pomôže odhaliť kalkulačka na výpočet ceny rôznych ponúk PZP, ktorú nájdete aj na tejto stránke.

Nezáleží na tom, na aký obytný automobil alebo karavan si chcete PZP uzatvoriť, či už:

  • Concorde,
  • Bürstner,
  • Mobilvetta,
  • McLouis,
  • Elnagh,
  • Knaus,
  • Benimar či iné.

Pretože tú najlepšiu cenu získate na akúkoľvek značku. Porovnanie PZP na obytné vozidlo však v základe potrebuje také údaje, ako sú rok výroby, objem valcov a dátum začiatku poistenia. Potom budete presmerovaný na stránku, ktorá bude potrebovať obšírnejšie údaje o vás, ale aj o vozidle. Vypisovanie vám nezaberie ani 10 minút. Ak viete, že po tom získate viaceré ponuky PZP na váš obytný automobil, je to len minimum času, ktoré obetujete. Výsledky budú obsahovať ponuky od takých spoločností ako Axa, Allianz, Genertel, Generali, Groupama, Wüstenrot, Onlia, Union. Uniqa, Komunálna poisťovňa či Kooperativa. Ako vidíte, pôjde skutočne len o najväčších poskytovateľov na trhu.

Ako dlho by ste si zisťovali ponuky PZP na váš obytný automobil osobne? Pokiaľ nemáte v pláne zobrať hneď to prvé, čo vám kto núka, stále to bude viac ako 10 minút. Zatiaľ čo pomocou online porovnania máte k dispozícii najlacnejšie poistenie auta viacerých spoločností aj za menej ako 10 minút. Uvidíte, že rozdiel v jednotlivých ponukách môže byť až stovky eur! Ak si niektorú z nich chcete uzatvoriť, stačí si na ňu len kliknúť. Dopíšete ešte niekoľko údajov, aby vám spätne mohla byť na mail odoslaná (dočasná) zelená karta, návrh a podmienky zmluvy, ako aj údaje na zaplatenie. Odporúčame vám poistné zaplatiť čo najskôr, aby ste neriskovali jazdu bez zabezpečenia vozidla, z ktorej potom plynú vysoké pokuty. Po tom, ako zaplatíte, vám na domácu adresu bude doručená originál zelená karta. Tá je oficiálnym dokladom a dôkazom toho, že váš obytný automobil má platné PZP.

Pokiaľ aj vy máte na dvore zaparkovaný obytný automobil, neriskujete jazdu s ním bez platnej PZP. Pozrite si vaše ponuky ešte dnes, bezplatne a nezáväzne, pomocou online kalkulačky, ktorá vám urobí rýchle porovnanie vašich možností.


Kto je sprostredkovateľom poistenia?


Sprostredkovateľom poistenia je firma Netfinancie. Kontakt je možný nasledujúcimi spôsobmi:

Telefonicky

V dňoch: Pondelok – Piatok
Čas: 08:00-17:30

Na čísle:
0850 555 000

Sídlo
Netfinancie, s.r.o.
Radničné námestie 1
902 01 Pezinok
IČO: 36 653 322
DIČ: 202 221 6482

IBAN: SK90 7500 0000 0040 0467 0392