Pomoc s online poistením

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU
Ste ZŤP a máte auto?

PZP pre ZŤP (invalidov)

Patríte k starobným, invalidným alebo výsluhovým dôchodcom? Myslíte si, že fakt o tom, ste ZŤP by vedel ovplyvniť výslednú cenu produktu, akým je PZP? Nepredstavujete však ako človek s preukazom nejaké riziko? Nebude výška poistného zbytočne vysoká? Na to, ale aj na iné otázky sa dozviete odpovede v našom článku.

V praxi sa môžeme stretnúť s mnohými paradoxmi ohľadom tejto skupiny obyvateľstva. ZŤP resp. invalidi vedia byť niekde znevýhodňovaní, inde im zas ponúkajú mnohé výhody, tak ako je to s PZP? Pokiaľ spadáte do tejto kategórie, nemusíte sa nijako znepokojovať. Nikto by vám nemal odmietnuť zabezpečiť vaše vozidlo, pretože nie ste na 100% zdravý. Dokonca, tento fakt nie je dôvod ani na to, aby vás poisťovacie spoločnosti považovali za rizikového vodiča. Preto vám ponúknu niekoľkopercentné zľavy, ak sa preukážete, že poberáte len invalidný dôchodok. V niektorých prípadoch vám cena PZP pre ZŤP môže byť znížená až o 50%, to znamená, že zľava bude citeľná. Aby sme boli konkrétnejší, takúto vysokú zľavu vám vedia poskytnúť poisťovne ako Komunálna poisťovňa či Kooperativa.

Treba však dodať, že napriek zmieneným zľavám sa nie je dobré spoliehať na to, že kam pôjdete, tam získate zľavu. Faktom je aj to, že mnoho poisťovacích spoločností stále nemá v ponuke nejaké špeciálne výhody a zľavy na PZP pre držiteľov preukazu ŤZP. V rámci nich môžeme zmieniť také špičky trhu, akými sú napr. Allianz, Axa, Generali, Genertel atď.


To najlacnejšie už aj online


Keďže poberáte len invalidný dôchodok, mohlo by byť pre vás finančne náročné investovať do zabezpečenia vozidla v plnej sumy. To si uvedomujú aj jednotlivé poisťovacie spoločnosti. Preto na PZP pre držiteľov preukazu ZŤP / invalidov poskytujú rôzne zľavy, ktoré vám vedia zo základného produktu urobiť to najlacnejšie možné. Ako však zistiť vaše ponuky čo najúspornejšie?

Aby sme vám pomohli ušetriť čas aj peniaze, poradíme vám, že o zabezpečenia vozidla môžete žiadať aj online. Tento spôsob vám rýchlo zobrazí všetky vaše výhodné možnosti, v rámci ktorých nájdete to najlacnejšie PZP pre invalidov. Do formulára zadáte len niekoľko informácii o vašom vozidle, ako aj o vás. Nemusíte sa báť, nič z toho, čo uvediete, nebude zneužité. Po jeho odoslaní budete mať k dispozícii prehľadné PZP porovnanie ponúk rôznych poisťovacích spoločností. Takže hneď budete vidieť aj ich jednotlivé ceny. Za vyskúšanie nič nedáte. Porovnanie online je 100% bezplatné a nezáväzné. To znamená, že nikto vás nebude nútiť si vybrať nejaké PZP pre držiteľa preukazu ZŤP.

Navyše, ak sa vám nejaká ponuka pozdáva, môžete o ňu ihneď požiadať, a to jedným klikom na ňu. Systém vás požiada o doplnenie ešte niektorých údajov, v rámci ktorých uvediete vašu mailovú a domácu adresu. Spätne na mail dostanete návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie, ale aj dočasnú bielu kartu. Dajte si pozor, aby ste poistné zaplatili včas a aby ste nejazdili s neplatnou bielou kartou. Ako náhle poistné uhradíte, poisťovňa vám na domácu adresu odošle originál bielu a zelenú kartu. Vaše zľavnené PZP, vďaka preukazu pre ZŤP, si potom môžete plne užívať.

Ak ste však zástancovia klasickejších metód, ponuky PZP pre ZŤP vám možno lepšie vysvetlia v kamenných pobočkách poisťovacích spoločností. Táto metóda však bude časovo oveľa náročnejšia a nakoniec sa možno nedozviete ani nič viac. Pobočky poisťovacích spoločností sa nachádzajú v rôznych mestách, či už je to Bratislava, Košice, Levice, Žilina, Zvolen, Prešov, Poprad atď.


Zákon platí aj tu


Ak patríte k držiteľom preukazu ZŤP, vedzte, že povinnosť mať na vašom vozidle uzatvorené PZP, sa aplikuje aj na vás. Policajná hliadka totiž nebude prihliadať na váš zdravotný stav a môže vám udeliť pokutu v plnej výške. Samozrejme, len vtedy, ak sa nepreukážete platnou bielou kartou. Preto si ju nezabudnite niekedy skontrolovať, aby ste z vášho invalidného dôchodku nemuseli zaplatiť stoeurové pokuty. Ak sa tento fakt dostane na vyššie miesta, zo sto eur môže vzniknúť 3 330 eur.

Možno mnohí nepredpokladali, ale PZP a ZŤP teda idú dohromady. Ak sa preukážete tým, že poberáte invalidný dôchodok, niektoré poisťovacie spoločnosti vám výšku poistného vedia znížiť až o polovicu. Pokiaľ by ste mali nejakú otázku, na ktorú ste nenašli odpoveď v článku, pokojne nám ju položte do komentára. My sa vám posnažíme odpovedať čo najskôr.


Kto je sprostredkovateľom poistenia?


Sprostredkovateľom poistenia je firma Netfinancie. Kontakt je možný nasledujúcimi spôsobmi:

Telefonicky

V dňoch: Pondelok – Piatok
Čas: 08:00-17:30

Na číslach:
033 240 00 02
0911 696 920
0918 462 422
0948 197 625

E-Mail
[email protected]

Skype ID
netfinancie.sk

Nezávislé recenzie a hodnotenia
Heureka
Facebook

Sídlo
Netfinancie, s.r.o.
Radničné námestie 1
902 01 Pezinok
IČO: 36 653 322
DIČ: 202 221 6482
IČ DPH: SK 202 221 6482

IBAN: SK90 7500 0000 0040 0467 0392

24 odpovedí na “PZP pre ZŤP (invalidov)”

 1. Bozena Kadlecova píše:

  Dobry den,
  chceleby som sa poinformovat ci mame s manzelom narok na zlavu PZP, kedze manzel je od tohto roku /bohuzial/ drzitelom preukazu TZP. Auto mam poistne v komunalnej poistovni a papier su pisane na mna

  Dakujem za info, pekny den

  • admin píše:

   Dobrý deň,

   áno, máte nárok na zľavu. Pri použití kalkulačky na výpočet ceny je jedna z otázok práve to, či vlastníte preukaz ŤZP. Avšak budete musieť zrušiť súčasnú PZP zmluvu a prepísať ju na manžela, keďže je držiteľom preukazu.

 2. Martina Fertalová píše:

  dobry vecer,prosim vas o radu.som drzitelom preukazu ZTP/dg.diabetes/ ,poberam invalidny dochodok.v ktorej poistovni poskytuju zlavy pre ZTP obcanov?

  • admin píše:

   Dobrý deň,

   najjednoduchším riešením je použiť PZP kalkulačku, ktorú nájdete aj na tejto stránke, keďže do výpočtu zahrnie aj túto skutočnosť. Uvedené ceny budú obsahovať zľavy pre držiteľov ŤZP preukazu.

 3. Koloman píše:

  Cchcem si poistiť osobne motorové vozidlo,pričom som občanom so ZŤP .O takéto poistenie som źiadal poiťovňu Koopertívu a Komunalnu pričom obé poiťovne mi tvrdili že cena 115,20 e u Kooperatíve a 114,90 e u Komunalnej je už včetne zľavy pre občanov so ZŤP.Preveroval som si poistenie PZP na internete a dospel som k úžasu,že obe pracovničky v daných poisťovńach mi klamali.Dokonca mi telefonicky klamalá aj pracovnićka centraly poisťovne Kooperatíva – Bratislava ,źe poistné za moje auto ročne ćiní aj pre drźiteľa ZŤP 135,20 e.Ako je vidno kažďy pracovník tej ktorej poisťovni má vlastný meter na stanovenie poistného za motorové vozidlo obsahu 1968 cm/3,vykonu 125 kw. Asi sa s tuoto skutočnosťou musíme obratit na vládu SR lebo nám občabńom so ZŤP poiťovne nechcu vyjsť v ústrety

  • admin píše:

   Dobrý deň,

   práve preto je ideálnym riešením práve online porovnanie, keďže sa ihneď dostanete k najlacnejšej ponuke. Dúfam, že sme Vám mohli pomôcť a nemuseli ste platiť zbytočne vysokú sumu. Nie je výnimkou, že cena priamo v poisťovni je vyššia ako nájdete v porovnaní cez internet.

 4. Jana píše:

  Dobrý deň, ako je to s poistníkom, ktorý má aj ZŤP a poberá aj invalidný dôchodok? Uplatňuje sa nejaká zľava na obidve alebo treba vybrať jednu – výhodnejšiu? Resp. ktoré z toho je lepšie? Berie sa v tomto prípade aj vek poistníka? A ako je to s rodinným príspríslušník (manžel) – uvádzajú sa niekde? Prip. ich platy / podľa čoho sa počíta poistka?
  Vďaka za odpoveď.

  • admin píše:

   Dobrý deň,

   áno, tieto skutočnosti (držiteľ preukazu ZŤP, vek poistníka, avšak nie plat) majú vplyv na cenu poistenia. Najlepším riešením je zadať všetky tieto skutočnosti do našej PZP kalkulačky a na základe týchto skutočností zistí tie najvýhodnejšie ponuky. Celý proces je veľmi jednoduchý a nezáväzný, takže žiadnu ponuku si nemusíte vziať. Na základe požadovaných údajov ľahko zistíte, ktoré faktory ovplyvňujú výslednú cenu.

 5. Šulcová Katarína píše:

  Moja dcéra /12 rokov/ je držiteľkou preukazu ZŤP. Prosím Vás, môžem si uplatniť ja ako matka zľavu na PZP pre ZŤP ? Majiteľkou auta som ja, matka držiteľky preukazu ZŤP.

  • admin píše:

   Dobrý deň,

   v takomto prípade nie je možné uplatniť zľavu na ZŤP, avšak poisťovne poskytujú zľavu pre rodičov detí do 15 rokov. Odporúčame si spraviť nezáväzný výpočet ceny poistenia.

 6. Jana Danihelová píše:

  Zdravim,stale spominate ZŤP preukaz,som invalidna dôchodkyňa,ale preukaz ZŤP mi zamietli,vzťahuje sa zľava aj na mňa pri poisteni auta?ďakujem za info

  • admin píše:

   Dobrý deň,

   poisťovne poskytujú zľavy držiteľom preukazu ZŤP. Tým sme Vás asi nepotešili, avšak skúste si spraviť výpočet ceny online a uvidíte k akým cenám sa dopracujete.

 7. Maria Balazikova píše:

  Mám auto poistene v ALLIANZ poistovni a mám preukaz ZTPS a zakonu poistku platím 62 eur,prosím vás nemám nárok na zlavu, nakolko už mám staršie auto. AUTO-škoda Felicia r.v 2000

  • admin píše:

   Dobrý deň,

   áno, vzhľadom k držbe preukazu ZŤPS a staršiemu autu máte nárok na výrazné zľavy na zákonnej poistke. Odporúčame použiť PZP kalkulačku na výpočet ceny, ktorá bude zohľadňovať všetky tieto skutočnosti.

 8. Iva píše:

  Dobry den.chcem sa opytat.mam ztp a poberam inv.dochodok.mozem uzavriet PZP aj ked nemam vodicsky preukaz a na aute bude jazdit manzel ? Dakujem pekne odpoved .

  • admin píše:

   Dobrý deň,

   takéto riešenie nie je možné. PZP budete musieť napísať na manžela (vychádzame z predpokladu, že auto je “písané” na neho).

 9. Lucia píše:

  Dobry den chcela by som sa spytat ze ci ak som drzitelom ztp preukazu ale nepoberam ziadny druh dochodku ci mam narok na zlavnene pzp a ake zvyhodnenia mi mozu byt ponuknute.
  Dakujem za skoru odpoved

 10. Marek píše:

  Zdravim ktora poistovna dava polovicne ceny pre ZTP lebo taku nepoznam.

  • admin píše:

   Dobrý deň,

   najjednoduchšie je spraviť si nezáväzný výpočet a hneď uvidíte, ktorá poisťovňa poskytne najvyššiu zľavu práve pre Vás.

 11. Renáta píše:

  Dobrý deň, prosím o informáciu ohľadom PZP – Kooperatíva pre ZŤP. Manžel sa stal ZŤP a auto mame poistené v Kooperatíve. Má možnosť získať zľavu na PZP?

  • admin píše:

   Dobrý deň,

   v danom prípade by bolo možné získať zľavu jedine tak, že by ste auto prepísali na manžela a o PZP by požiadal práve on. Preto, lebo o zľavu môže žiadať len samotný držiteľ preukazu ŤZP.

 12. Denisa píše:

  Dobry den chcela by som sa opytak , ze ak nepoberam invalidny dvochodok ale mam karticku ZTP ci aj vtakom pripade mam narok na zlavu PZP na auto

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *