Pomoc s online poistením

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU
Ste ZŤP a máte auto?

PZP pre ZŤP (invalidov)

Patríte k starobným, invalidným alebo výsluhovým dôchodcom? Myslíte si, že fakt o tom, ste ZŤP by vedel ovplyvniť výslednú cenu produktu, akým je PZP? Nepredstavujete však ako človek s preukazom nejaké riziko? Nebude výška poistného zbytočne vysoká? Na to, ale aj na iné otázky sa dozviete odpovede v našom článku.

V praxi sa môžeme stretnúť s mnohými paradoxmi ohľadom tejto skupiny obyvateľstva. ZŤP resp. invalidi vedia byť niekde znevýhodňovaní, inde im zas ponúkajú mnohé výhody, tak ako je to s PZP? Pokiaľ spadáte do tejto kategórie, nemusíte sa nijako znepokojovať. Nikto by vám nemal odmietnuť zabezpečiť vaše vozidlo, pretože nie ste na 100% zdravý. Dokonca, tento fakt nie je dôvod ani na to, aby vás poisťovacie spoločnosti považovali za rizikového vodiča. Preto vám ponúknu niekoľkopercentné zľavy, ak sa preukážete, že poberáte len invalidný dôchodok. V niektorých prípadoch vám cena PZP pre ZŤP môže byť znížená až o 50%, to znamená, že zľava bude citeľná. Aby sme boli konkrétnejší, takúto vysokú zľavu vám vedia poskytnúť poisťovne ako Komunálna poisťovňa či Kooperativa.

Treba však dodať, že napriek zmieneným zľavám sa nie je dobré spoliehať na to, že kam pôjdete, tam získate zľavu. Faktom je aj to, že mnoho poisťovacích spoločností stále nemá v ponuke nejaké špeciálne výhody a zľavy na PZP pre držiteľov preukazu ŤZP. V rámci nich môžeme zmieniť také špičky trhu, akými sú napr. Allianz, Axa, Generali, Genertel atď.


To najlacnejšie už aj online


Keďže poberáte len invalidný dôchodok, mohlo by byť pre vás finančne náročné investovať do zabezpečenia vozidla v plnej sumy. To si uvedomujú aj jednotlivé poisťovacie spoločnosti. Preto na PZP pre držiteľov preukazu ZŤP / invalidov poskytujú rôzne zľavy, ktoré vám vedia zo základného produktu urobiť to najlacnejšie možné. Ako však zistiť vaše ponuky čo najúspornejšie?

Aby sme vám pomohli ušetriť čas aj peniaze, poradíme vám, že o zabezpečenia vozidla môžete žiadať aj online. Tento spôsob vám rýchlo zobrazí všetky vaše výhodné možnosti, v rámci ktorých nájdete to najlacnejšie PZP pre invalidov. Do formulára zadáte len niekoľko informácii o vašom vozidle, ako aj o vás. Nemusíte sa báť, nič z toho, čo uvediete, nebude zneužité. Po jeho odoslaní budete mať k dispozícii prehľadné PZP online porovnanie ponúk rôznych poisťovacích spoločností. Takže hneď budete vidieť aj ich jednotlivé ceny. Za vyskúšanie nič nedáte. Porovnanie online je 100% bezplatné a nezáväzné. To znamená, že nikto vás nebude nútiť si vybrať nejaké PZP pre držiteľa preukazu ZŤP.

Navyše, ak sa vám nejaká ponuka pozdáva, môžete o ňu ihneď požiadať, a to jedným klikom na ňu. Systém vás požiada o doplnenie ešte niektorých údajov, v rámci ktorých uvediete vašu mailovú a domácu adresu. Spätne na mail dostanete návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie, ale aj dočasnú zelenú kartu. Dajte si pozor, aby ste poistné zaplatili včas a aby ste nejazdili s neplatnou zelenou kartou. Ako náhle poistné uhradíte, poisťovňa vám na domácu adresu odošle originál zelenej karty. Vaše zľavnené PZP, vďaka preukazu pre ZŤP, si potom môžete plne užívať.

Ak ste však zástancovia klasickejších metód, ponuky PZP pre ZŤP vám možno lepšie vysvetlia v kamenných pobočkách poisťovacích spoločností. Táto metóda však bude časovo oveľa náročnejšia a nakoniec sa možno nedozviete ani nič viac. Pobočky poisťovacích spoločností sa nachádzajú v rôznych mestách, či už je to Bratislava, Košice, Levice, Žilina, Zvolen, Prešov, Poprad atď.


Zákon platí aj tu


Ak patríte k držiteľom preukazu ZŤP, vedzte, že povinnosť mať na vašom vozidle uzatvorené PZP, sa aplikuje aj na vás. Policajná hliadka totiž nebude prihliadať na váš zdravotný stav a môže vám udeliť pokutu v plnej výške. Samozrejme, len vtedy, ak sa nepreukážete platnou zelenou kartou. Preto si ju nezabudnite niekedy skontrolovať, aby ste z vášho invalidného dôchodku nemuseli zaplatiť stoeurové pokuty. Ak sa tento fakt dostane na vyššie miesta, zo sto eur môže vzniknúť 3 330 eur.

Možno mnohí nepredpokladali, ale PZP a ZŤP teda idú dohromady. Ak sa preukážete tým, že poberáte invalidný dôchodok, niektoré poisťovacie spoločnosti vám výšku poistného vedia znížiť až o polovicu. Pokiaľ by ste mali nejakú otázku, na ktorú ste nenašli odpoveď v článku, pokojne nám ju položte do komentára. My sa vám posnažíme odpovedať čo najskôr.


Kto je sprostredkovateľom poistenia?


Sprostredkovateľom poistenia je firma Netfinancie. Kontakt je možný nasledujúcimi spôsobmi:

Telefonicky

V dňoch: Pondelok – Piatok
Čas: 08:00-17:30

Na čísle:
0850 555 000

Sídlo
Netfinancie, s.r.o.
Radničné námestie 1
902 01 Pezinok
IČO: 36 653 322
DIČ: 202 221 6482

IBAN: SK90 7500 0000 0040 0467 0392