Pomoc s online poistením

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU
Máte ako dôchodca zľavu na PZP?

PZP pre dôchodcov

Dnešný príspevok bude venovaný každému, kto sa nachádza buď v poproduktívnom veku alebo má nejaký viditeľný či menej viditeľný hendikep. Či ste mladý, či starší, každý má právo na to, aby vlastnil či riadil vozidlo. Samozrejme, za predpokladu, že nie je pozbavený právnej či inej spôsobilosti. Hlavnou témou budú starobní, výsluhoví a invalidní dôchodcovia, ktorí tiež nie sú z kategórie vodičov vyňatí, a preto platí povinnosť PZP aj pre nich. Spočiatku si možno mnohí myslia, že na cestách predstavujú vyššie riziko, a preto bude aj cena tohto produktu pre nich vyššia. Je to však naozaj tak?

Zaplatíte viac alebo menej?

Jedna správna odpoveď neexistuje. Totižto, zaplatíte podľa toho, kde si svoje vozidlo chcete zabezpečiť. Zľavy z PZP pre dôchodcov, či už invalidných, starobných alebo výsluhových, sú možné. Ak by sme ich mali vymedziť vekovo, vzťahujú sa predovšetkým na osoby nad 65 rokov (okrem invalidných, kedy vek nehrá úlohu). Môžete ich získať napr. v poisťovacích spoločnostiach ako Kooperativa či Komunálna poisťovňa. Zľavy PZP pre dôchodcov sa u nich môžu pohybovať až do 50% z celkovej výšky poistného. To je skutočne veľká úspora, ak si uvedomíme, že to platíte jedine z dôchodku. Samozrejme, aby ste si zľavu mohli uplatniť, treba spĺňať jednu podmienku. Logicky, musíte sa vedieť preukázať dokladom o tom, že ste dôchodca. Niekde sa požaduje aj dokladovanie dôchodcovského príjmu.

Vyššie zmienený prípad je veľmi pozitívny pre všetkých dôchodcov, ktorí zháňajú PZP a báli sa toho, že na zľavy nárok nebudú mať. Ak si ich teda chcete uplatniť, odporúčame vám obrátiť sa na jednu z vyššie uvedených spoločností. Na trhu ich zatiaľ viac nie je, no nie je vylúčené, že každú chvíľu sa môžu ponuky tohto typu objaviť aj u iných poisťovateľov. Preto, ak viete aspoň v základoch narábať s internetovým prehliadačom, skúste si vyhľadať, či nemáte nárok na zľavu aj u iných spoločností. K dnešnému dňu však s PZP zľavou pre dôchodcov nepochodíte ani u takých spoločností ako Allianz, Axa, Union, Generali či Genertel.

Pozitívne môže byť aj to, že napriek tomu, že vyššie zmienené poisťovne zľavy z PZP pre dôchodcov neponúkajú, nemali by si od vás účtovať nič navyše. Nebudeme zatvárať oči a uši predtým, že mnohokrát sa kolízne situácie vyčítajú niekoľkonásobne viac práve tejto kategórii. Hoci pravdou je, že nehody najviac spôsobujú nerozvážni mladíci. Preto sa mnohí obávajú, že pri zabezpečení svojho vozidla budú znevýhodnení a že zaplatia oveľa viac. Takéto postupy by však boli nekalé. Pokiaľ nemáte vyslovené obmedzenie, či už policajnej alebo lekárskej povahy, poisťovne by nemali s výškou poistného manipulovať. Cena cez PZP porovnanie pre dôchodcov by mohla byť upravená, iba ak by vám chceli poskytnúť zľavu.

Hľadanie nebolo jednoduchšie

Napriek tomu, že oficiálne sa zaraďujete medzi neaktívnu skupinu obyvateľstva, stále máte čo robiť a na chodenie po rôznych poisťovniach vám čas neostáva. Návšteva už len jednej spoločnosti vie byť časovo veľmi náročná, o to viac, ak ich plánujete navštíviť viac. Nemusíte však vôbec zúfať. Ponuky rôznych PZP pre dôchodcov, ako aj konkrétny produkt môžete získať už aj online. Virtuálna kalkulačka vám pomôže krok po kroku vyplniť všetky informácie, ktoré pri výslednej cene produktu zohrávajú úlohu. Každé PZP, nielen to pre dôchodcov, je ovplyvnené aj stavom vozidla, ako aj jeho majiteľom. Pokiaľ všetky údaje o vozidle neviete naspamäť, na pomoc si vezmite jeho technický preukaz.

Žiaden údaj, ktorý do porovnania ponúk PZP pre dôchodcov zadáte, nebude zneužitý. Takisto formulár nežiada osobné údaje. Veľkou výhodou je, že je bezplatný a nezáväzný, takže ceny si môžete zistiť hoc len orientačne. Takto ste ušetrili kopec času a zistíte, že možno aj stovky eur! PZP sa stáva záväzným až vtedy, až keď si nejakú ponuku pre dôchodcov z porovnania vyberiete. Stačí, aby ste na ňu ťukli. Vtedy sa už budú vaše osobné údaje požadovať. Je to hlavne preto, aby vám mala kde byť odoslaná najprv dočasná a neskôr originál zelená karta. Dočasná vám bude na mail odoslaná okamžite po odoslaní vašej žiadosti. Nezabudnite si ju vytlačiť. Originál vám bude odoslaný ako náhle poisťovňa zaeviduje platbu poistného.

Ak patríte k tejto kategórii obyvateľstva, mohli sa dozvedieť niekoľko užitočných informácii. Nárok na zľavy pre dôchodcov z ceny PZP si môžete uplatniť len v niektorých poisťovniach. Nikde však nie je však napísané, že o nejaký čas sa pre vás spektrum ponúk rozšíri aj o iné spoločnosti. V prípade otázok nám môžete napísať odkaz buď pod článkom alebo v kontaktom formulári. My sa vám posnažíme odpovedať čo najskôr.


Kto je sprostredkovateľom poistenia?


Sprostredkovateľom poistenia je firma Netfinancie. Kontakt je možný nasledujúcimi spôsobmi:

Telefonicky

V dňoch: Pondelok – Piatok
Čas: 08:00-17:30

Na čísle:
0850 555 000

Sídlo
Netfinancie, s.r.o.
Radničné námestie 1
902 01 Pezinok
IČO: 36 653 322
DIČ: 202 221 6482

IBAN: SK90 7500 0000 0040 0467 0392