Pomoc s online poistením

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU
Ste vodičom vlastného autobusu?

PZP na autobus

Autobus je naozaj neoddeliteľnou súčasťou cestnej premávky takmer od nepamäti. Na cesty tak vyšiel spolu so svojim vrstovníkom osobným automobilom. Prvý autobus so spaľovacím motorom z dielne Mercedes-Benz brázdil cesty už na konci 19.storočia.

Autobus je motorové dvojstopové vozidlo určené na prevoz najmenej deviatich osôb vrátane vodiča. Medzi najznámejšie značky autobusov u nás patria staré známe české Karosy, alebo maďarské Ikarusy. V súčasnosti sa môžeme na cestách stretnúť najmä so značkami ako Iveco Irisbus, SOR, prípadne s autobusmi slovenských výrobcov ako Novoplan a Troliga Bus.

Autobus, tak ako i ostatné motorové vozidlá, je účastníkom cestnej premávky, logicky sa naň vzťahuje zákon o povinnom zmluvnom poistení. Uzavrieť PZP pre autobus je naozaj jednoduché. Pomocou online kalkulačky získate to najvýhodnejšie poistenie, ktoré sa dá uzavrieť na slovenskom trhu. Vybrať si môžete z ponúk veľkých poisťovní ako Allianz, Genertel, Generali, Kooperativa, Union, Uniqa, Onlia a ďalších.

Autobusy môžeme rozdeliť podľa svojho účelu na:

 • mestské – klasické autobusy MHD v mestách, s miestami na sedenie i státie, často bývajú nízkopodlažné, prispôsobené častým zastaveniam
 • prímestské – na rozdiel od mestských má viac miest na sedenie a obsluhuje vzdialenejšie oblasti mesta
 • medzimestské – miesta sú na sedenie, je však možné nimi prepravovať aj stojacich pasažierov
 • diaľkové, zvané tiež autokary – sú určené na diaľkovú prepravu, preprava je možná iba miestami na sedenie
 • iné špeciálne – napríklad preprava invalidných občanov či väzňov a podobne
 • trolejbusy – hromadný dopravný prostriedok poháňaný trakčným elektromotorom

Podľa počtu osôb, ktoré môžu prepravovať na:

 • veľké s viac ako 23 cestujúcimi
 • midi – 17 až 22 cestujúcich
 • malé – 9 až 22
 • mini – 9 až 16

Ďalej môžeme deliť autobusy podľa konštrukcie na jednopodlažné /nízko-, štandard-, vysokopodlažné/, dvojpodlažné a kĺbové /dvoj-, trojčlánkové/ i podľa dĺžky od 5 metrov až po kolosy merajúce 12 metrov a viac.

Aj pri tomto type poistenia sa dá ušetriťAk chcete zaevidovať autobus na dopravnom inšpektoráte môžete, si vopred dohodnúť termín elektronicky. Prostredníctvom tejto služby sa môžete objednať na určitý čas, a to napríklad na prihlásenie alebo vyradenie vozidla z evidencie, na zmenu údajov v evidencii, na podanie žiadosti o vydanie dokladov a tak ďalej.

Pridelenie termínu je závislé od počtu už objednaných občanov na konkrétny dopravný inšpektorát. Po úspešnom využití služby vám bude oznámené PIN, ktoré si dobre uschovajte, budete ho potom potrebovať na dopravnom inšpektoráte. Zadáte ho do vyvolávacieho kiosku a následne vezmete lístok s vašim poradovým číslom. Na vybavenie sa dostavte vždy načas, pretože niektoré úkony sú spojené s fyzickou obhliadkou vozidla.

Nezabudnite, že pri evidencii autobusu na dopravnom inšpektoráte potrebujete mať uzavreté PZP. Vybavíte ho ľahko, online a zaberie vám to len pár minút, vyplníte formulár s vašimi údajmi a údajmi o vašom vozidle, teda autobuse, následne si vyberiete zo širokej ponuky výhodných poistení, potvrdíte, a po obdržaní údajov pre platbu a zaplatení poistného ste úspešne poistený hlavne pred rizikom finančnej straty, keď by ste mali z vlastného vrecka preplatiť škody na majetku a zdraví, ktoré môžete spôsobiť iným účastníkom cestnej premávky.

Na záver sme si pre vás pripravili pár dôvodov, prečo sa vám oplatí využívať mestskú autobusovú dopravu namiesto osobného automobilu 🙂

 • verejnou dopravou stihnete za deň viac a určite lacnejšie
 • môžete sa porozprávať so svojimi známymi tvárou v tvár na rozdiel od nemenovaných sociálnych sietí
 • ráno si stihnete zopakovať učivo do školy
 • v autobuse si môžete pokojne čítať noviny bez toho aby ste museli vnímať okolitú premávku – žiaden stres
 • keď sa dostavíte do cieľa, nemusíte hľadať miesto na parkovanie
 • za volantom auta veru nemôžete mať zapnutý notebook a pracovať na ňom počas jazdy, vtipné emaily posielané svojim kolegom nevynímajúc
 • počas cesty si môžete vybaviť všetky telefonáty a zavolať všetkým, ktorým ste to sľúbili
 • večer si môžete dať pivko bez toho aby ste mali akékoľvek výčitky a bezpečne sa vrátiť domov
 • pri ceste autom sa musíte sústrediť na samotné vedenie vozidla, musíte byť ostražitý a pozorne sledovať cestnú premávku, kontrolovať či máte dosť šťavy, vždy zaradiť tú správnu rýchlosť a veľa veľa ďalších vecí, kvôli ktorým sa nemôžete venovať iba tomu, čo chcete a potrebujete

Chcete najlepšie a najlacnejšie PZP pre svoj autobus? Porovnajte jednoducho ceny povinného zmluvného poistenia a nájdite to najlacnejšie. PZP uzatvoríte výhodne vrátane všetkých zliav či bonusov, ktoré aktuálne poisťovne ponúkajú !


Kto je sprostredkovateľom poistenia?


Sprostredkovateľom poistenia je firma Netfinancie. Kontakt je možný nasledujúcimi spôsobmi:

Telefonicky

V dňoch: Pondelok – Piatok
Čas: 08:00-17:30

Na čísle:
0850 555 000

Sídlo
Netfinancie, s.r.o.
Radničné námestie 1
902 01 Pezinok
IČO: 36 653 322
DIČ: 202 221 6482

IBAN: SK90 7500 0000 0040 0467 0392