Pomoc s online poistením

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU
Bojíte sa ukradnutia Vášho auta?

Poistenie auta proti krádeži

Z našich predchádzajúcich článkov ste sa mohli dozvedieť rôznorodé informácie ohľadom zabezpečenia motorového či nemotorového vozidla. Doposiaľ sa však žiaden z nich nevenoval vašim možnostiam, pokiaľ vás zaujíma poistenie auta proti krádeži. Je vôbec možné si toto riziko pripoistiť v rámci každej poistnej zmluvy? Môžu oňho požiadať všetky vozidlá? Samozrejme, otázok v súvislosti s týmto produktom je skutočne veľa, a preto veríme, že na všetky z nich sa dozviete odpoveď. Nebudeme sa vyhýbať ani takému údaju, akým je cena poistenia auta či iného vozidla proti krádeži.

Pokiaľ žijete v bezpečných častiach miest alebo niekde na dedinách, krádeže sa veľmi obávať nemusíte, a preto nie je nutné ani poistenie auta proti nej. Horšie to je vtedy, ak bývate vo frekventovaných mestách, často sa vyskytujete v rušných centrách miest atď. Nie je žiadnym tajomstvom, že tam, kde „to žije“, je kriminalita oveľa vyššia než na pokojných miestach. Nie je našim cieľom očierňovať bezpečnosť veľkých miest, pretože motyka niekedy vystrelí aj na zdanlivo spoľahlivých miestach. Opäť nemusí vždy platiť, že zločiny sa dejú len v noci. Väčšinou to tak je, no mnoho z trestných činov sa deje aj za bieleho dňa. Ako sa teda voči tomu zabezpečiť? Skutočne si plne uvedomujete riziká spojené s vašim vozidlom? Zaujala vás myšlienka poistenia sa proti krádeži auta? Tak teraz vám predstavíme vaše možnosti.

Netýka sa len vozidla ako takého

Väčšina ľudí sa domnieva, že poistenie auta proti krádeži sa týka len karosérie v celku. Vôbec to tak nemusí byť. Všetko závisí od toho, u koho ste si ho zabezpečili. Preto si vopred prečítajte zmluvné podmienky. Napr. u Onlie tento produkt v sebe obsahuje aj riziká odcudzenia ľahšieho typu, ako napr. lup autorádia či inej výbavy vozidla. Takisto sa ako tento trestný čin uznáva aj neoprávnená jazda daného vozidla cudzou osobou. V Genertel sa na doplnkovú výbavu poistenie proti krádeži auta nevzťahuje. Takisto ho nie je možné uzatvoriť ani na luxusnejšie značky. Pravdepodobne to bude mať súvis s nízkymi cenami poistného, ktoré si uvedieme nižšie. U iných poisťovní to zas môže byť úplne ináč.

Poznáte vaše možnosti?

Pokiaľ vás poistenie proti krádeži auta seriózne zaujíma, mali by ste poznať vaše alternatívy. Nečakajte však dlhý zoznam, pretože v skutočnosti sú dve. Vašou prvou možnosťou je, že vozidlo si týmto spôsobom zabezpečíte samostatne v rámci havarijnej poistky. Pričom nie je podmienkou, že to musí byť tam, kde máte uzatvorené aj PZP poistenie. Túto možnosť ponúkajú všetky poisťovacie spoločnosti, či už Onlia, Allianz, Komunálna poisťovňa, Axa atď.

Druhá, novšia a vylepšenejšia možnosť prišla na trh len nedávno. A síce, poistenie proti krádeži auta si môžete zahrnúť v jeho základnom PZP, čo ponúka napr. poisťovňa Generali. Tá v rámci ich ponuky základného zabezpečenia vozidla umožňujú k nemu bezplatne pripoistiť jedno zo štyroch havarijných rizík. To, ktoré to bude, závisí jedine od vás.

Aké vozidlo sa poisťuje?

Poistenie auta proti krádeži je produkt, ktorý sa vám môže vyplatiť. Zlodeji si nevyberajú či máte staré alebo nové auto. Vedia zúročiť skutočne všetko.Takisto napredujú aj v lupičských stratégiách a ani tie najmodernejšie systémy nemusia byť vždy vašou istotou. Treba však zmieniť to, že niektoré poisťovne si kladú podmienky, aké vozidlo poistia a aké už nie. Ak si poistenie auta proti krádeži chcete zabezpečiť v Genertel, podmienka je nasledovná. Vozidlo musí mať aspoň 3 roky, s hmotnosťou do 3,5 tony a nepoisťujú luxusné značky. Wüstenrot si tiež stanovuje hornú hranicu vozidla do 3,5 tony, no to nesmie byť staršie ako 10 rokov. Každopádne podmienky sa vždy dozviete buď osobne v pobočke poisťovne, prípadne pri vypísaní online formulára na zistenie cenovej ponuky.

Cena poistenia auta proti krádeži

Chcete vedieť cenu takéhoto zabezpečenia?Užitočnosť tohto produktu v dôsledku vzrastajúcej kriminality už asi nemusíme zdôrazňovať. Mnohých však viac zaujíma to, koľko vlastne stojí poistenie auta proti krádeži? Jeho cena je rôznorodá. Odvíja sa nielen od poisťovne, ktorú ste si zvolili, ale aj od ich podmienok, parametrov vozidla či vašej osobnej situácie. Výslednú cenu môže ovplyvniť mnoho faktov. Napr. to, kde bývate. Ak bývate v tichších, pokojnejších lokalitách, cena poistenia auta proti krádeži bude o niečo nižšia ako keby ste bývali na rušných miestach. Takisto ju ovplyvňuje aj fakt, kde parkujete. Sadzba poistného nekrytých verejných miest bude o čosi vyššia ako kryté a chránené garáže. Neodmysliteľným faktorom je aj vek a značka auta. Ako ste si mohli všimnúť, niektoré poisťovne luxusné značky (Porsche, Mercedes, Maserati atď.) nepoisťujú. Takisto hrá dôležitú úlohu aj vek auta. Jednotlivé poisťovne nepoisťujú príliš staré vozidlá, ktorých poistná hodnota by bola vyššia ako ich reálna hodnota.

Povedzme aspoň jeden konkrétny príklad ceny poistenia proti krádeži auta. Pri splnení vyššie uvedených podmienok môžete mať v poisťovni Genertel ročnú zmluvu už od 19 eur s krytím 4 000 eur alebo 29 eur s krytím 8 000 eur. Ceny poistného u rôznych poisťovateľov sa líšia aj podľa hore uvedených faktorov.

Najrýchlejšie sa poistíte online

Pokiaľ chcete vedieť o všetkých výhodných možnostiach poistenia auta proti krádeži, nemusíte už navštevovať desiatky pobočiek osobne. Stačí ak si do online formulára zadáte parametre vášho vozidla a hneď budete vedieť, na čom ste. Zaručujeme vám, že výsledky vás môžu príjemne prekvapiť, pretože rozdiely v nich môžu byť až v stovkách eur. Okrem toho ušetríte aj fúru času. To, že ceny produktov sú mnohokrát výhodnejšie, ak o nich žiadate online, platí aj pre poistenie auta proti krádeži.

Nemusí sa vždy jednať o odcudzenie vozidla

Vozidlu sa však môže prihodiť aj iná, banálnejšia záležitosť. Spokojne ho zaparkujete, idete si vybaviť, čo treba a keď vyjdete, zrazu ho nevidíte. Vtedy sa väčšinou spustí lavína paniky, ba až hystérie. Ak ste zle zaparkovali, hoc aj nevedomky, pokojne sa mohlo stať, že vaše vozidlo odtiahli. V slovenských mestách väčšinou fungujú blokové pokuty pochôdzkových policajtov. V oveľa väčších zahraničných mestách sa s vami nikto baviť nebude a vozidlo vám odtiahnu. Preto skôr, ako vozidlo zaparkujete, skontrolujte si jednotlivé zákazy. A skôr ako budete jednotlivé zložky konfrontovať s odcudzením vozidla, zistíte si, či vám nebolo „len“ odtiahnuté. Ak to tento prípad nie je, neotáľajte. Napriek tomu, že poistenie auta proti krádeži nemáte, bezodkladne sa nakontaktujte na políciu. A hneď potom aj na vášho poisťovateľa.

Poistenie auta proti krádeži je skutočne užitočný produkt, avšak najlepšie pre každého by bolo, aby k takejto udalosti nedošlo. Preto sa vaše vozidlo snažte zabezpečiť čo najviac, hoc aj tým, že ho budete parkovať na bezpečných a podľa možnosti aj strážených miestach.


Kto je sprostredkovateľom poistenia?


Sprostredkovateľom poistenia je firma Netfinancie. Kontakt je možný nasledujúcimi spôsobmi:

Telefonicky

V dňoch: Pondelok – Piatok
Čas: 08:00-17:30

Na číslach:
033 240 00 02
0911 696 920
0918 462 422
0948 197 625

E-Mail
[email protected]

Skype ID
netfinancie.sk

Sídlo
Netfinancie, s.r.o.
Radničné námestie 1
902 01 Pezinok
IČO: 36 653 322
DIČ: 202 221 6482
IČ DPH: SK 202 221 6482

IBAN: SK90 7500 0000 0040 0467 0392