Pomoc s online poistením

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU
Máte poistený Váš pracovný stroj?

PZP pre pracovný stroj

Sprvoti sa to môže javiť zvláštne. Pracovné stroje sa bežne po cestných komunikáciách (ak vôbec) nepohybujú, tak prečo aj oni spadajú pod vozidlá, ktoré si musia povinne zriadiť PZP? Odpoveď je jednoduchá. Nemusia, ale mali by, pokiaľ spadajú pod definíciu vozidla na motorový pohon. Aj tu totiž ide o vozidlo, ktoré funguje na vlastný pohon (motor) a ktoré nie je nikdy osamote resp. vždy je niečo alebo niekto, kto ho obklopuje.

To naznačuje, že svojou prevádzkou môže spôsobiť či už škodu na majetku alebo na zdraví. Pokiaľ by ste vaše vozidlo tohto typu nemali zabezpečené, všetka zodpovednosť s odškodnením prechádza na vás. Na čo teda riskovať? Neraz sa stane, že pri prevádzke napr. vysokozdvižného vozíka z neho spadnú palety či iné hodnotné predmety, ktoré okrem nich poškodia aj zdravie človeka. Sú to všetko nákladné položky.

Napriek tomu, že pracovný stroj je špeciálny druh prostriedku, potrebuje PZP. Svojou povahou by nemal vstupovať do cestnej premávky, no mnohokrát tak robí, keďže inú možnosť na prepravu z miesta A do miesta B, nemá. Tým je vystavený takým situáciám, to znamená aj kolíznym, akým sú vystavené aj bežné motorové vozidlá nachádzajúce sa na cestnej premávke.

Aké prostriedky pod tento pojem spadajú?

Pracovné, ináč nazývané aj stavebné stroje, ktoré by si mali zabezpečiť PZP sú napríklad vysokozdvižný vozík, rýpadlá, nakladače / bagre, rýpadlo-nakladače, dumpre, grejdre, skrejpre, truboukladače, dozéry, žeriavy, valce, frézy, finišery atď. Primárne sa hovorí o strojoch používaných výhradne v interiéri, no ako vidíte, mnoho z nich sa využíva hlavne v exteriéri. Všetky tieto pracovné stroje by nemali vstupovať do cestnej premávky, ale ak na presun nemajú iné možnosti, nemôžu si vyberať, preto je PZP nutné.

Povinnosť uzatvoriť PZP sa teda nevzťahuje len na motorové vozidlá pohybujúce sa výhradne po cestných / pozemných komunikáciách, ale aj na pracovný stroj mimo týchto ciest. Je to aj preto, že iná definícia tohto zabezpečenia vozidla hovorí, že je povinné pre tie vozidlá, ktoré musia byť určené ŠPZ a musia mať platný technický preukaz. Túto podmienku spĺňajú aj niektoré vyššie zmienené vozidlá.

Zabezpečiť si PZP na pracovný stroj je však veľmi diskutabilné. Niekedy poisťovne nechcú preplácať škodu spôsobenú týmto vozidlom a preto sa s poškodeným musí vysporiadať šofér / majiteľ daného vozidla. Je však možné, že poisťovne tak jednajú len vtedy, ak s nimi daný stroj nie je riadne vysporiadaný. Odporúčame vám si všetko overiť u konkrétnych poskytovateľov tohto zabezpečenia, pretože tento fakt sa vôbec nemusí aplikovať u všetkých.

Kalkulačka vám porovná ponuky

V kalkulačke vyrátate poistnú sumu
Pokiaľ aj vy vlastníte nejaký pracovný stroj a chcete si uzatvoriť čo najlepšie a najlacnejšie PZP, odporúčame vám online PZP kalkulačku. Tá vám zobrazí vaše všetky ponúkané možnosti aj s cenovým ohodnotením, vrátane ich porovnania. Vašou jedinou úlohou bude vypísať nezáväzný a bezplatný formulár, do ktorého zadáte údaje o vozidle. Je možné, že niektoré z nich sa budú týkať aj vás.

Priamo na našej stránke si môžete urobiť porovnanie PZP na pracovný stroj do 3,5 tony, od 3,5 tony do 12 ton, nad 12 ton, bez EČV, na motorový ručný vozík či na vysokozdvižný vozík. Ďalej vypíšete údaje z vášho technického preukazu, ako sú objem a výkon motora, rok výroby, váš bezškodový priebeh, ako aj dátum, ku ktorému chcete, aby poistenie vzniklo.

Kalkulačka na porovnanie PZP na pracovný stroj spolupracuje s veľkými spoločnosťami, akými sú Allianz, Genertel, Generali, Groupama, Axa, Onlia, Wüstenrot, Komunálna poisťovňa, Kooperativa, Union či Uniqa. Takže určite budete mať z čoho vyberať, keďže uvedené spoločnosti sú špičky na trhu.

Ak ste si z vašej širokej ponuky PZP vybrali takú, ktorá sa na váš pracovný stroj maximálne hodí, pokračujte nasledovne. Na vami vybranú ponuku kliknite a dopíšte ešte niekoľko osobných údajov. Vzápätí vám bude na mail doručená dočasná zelená karta, návrh a podmienky zmluvy a údaje na zaplatenie. Aby vám poistenie auta nezaniklo, snažte sa ho zaplatiť čím skôr (približne do 15 dní). Po zaplatení vám bude na domácu adresu odoslaná originál zelená karta, ktorá vám môže dodať pocit bezpečnosti pri prevádzke vozidla.

Pracovný stroj patrí medzi využívané prostriedky, no len máloktorý majiteľ si uvedomuje, že má možnosť si ho zabezpečiť s PZP. Uchráni tým nielen seba, ale aj svoje financie pre prípad, žeby niekomu spôsobil hmotnú alebo fyzickú škodu. Preto, ak ho stále nemáte, zistite si svoje ponuky rýchlo, bezplatne a nezáväzne ešte dnes pomocou kalkulačky.


Kto je sprostredkovateľom poistenia?


Sprostredkovateľom poistenia je firma Netfinancie. Kontakt je možný nasledujúcimi spôsobmi:

Telefonicky

V dňoch: Pondelok – Piatok
Čas: 08:00-17:30

Na čísle:
0850 555 000

Sídlo
Netfinancie, s.r.o.
Radničné námestie 1
902 01 Pezinok
IČO: 36 653 322
DIČ: 202 221 6482

IBAN: SK90 7500 0000 0040 0467 0392