Pomoc s online poistením

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU
Zelená karta

Platnosť PZP po novom preukážete už len zelenou kartou

Konečne majú motoristi na Slovensku uľahčené preukázanie uzatvoreného PZP. Doteraz bola povinnosť nosiť so sebou na území SR tzv. bielu kartu a v zahraničí ste sa preukázali zelenou kartou. Biela karta je teda špecifický doklad s platnosťou len na území nášho štátu. Preto jej súbežná existencia spolu so zelenou kartou nedáva zmysel. Práve preto došlo k zmene, konkrétne novelizáciou zákona č. 80/1997 Z.z. o Exportno-importnej banke SR, pričom došlo k zrušeniu tohto dokladu. Táto zmena nadobudla platnosť k 1.10.2019. Poisťovne postupne prestanú k novým zmluvám zasielať bielu kartu. Neľakajte sa teda v prípade, že v obálke k novej zmluve ste našli už len zelenú kartu.

Aké výhody prináša táto zmena?

Jednoznačnou výhodou je odstránenie ďalšej zbytočnej „byrokratickej kartičky“, ktorú museli vodiči nosiť vždy pri sebe. Taktiež nemusíte premýšľať pri výlete za hranice, či máte so sebou všetky doklady k vedeniu vozidla. Keďže nie všetci vodiči nosili so sebou zelenú kartu. Po novom tento problém odpadá. Stačí jedna karta. Tá platí v každom štáte, ktorý patrí do Systému zelenej karty. Jej vzhľad a obsah musí spĺňať predpísané štandardy.

Táto zmena je výhodná aj pre samotné poisťovne. Pri množstve vozidiel na slovenských cestách ide ročne o milióny kartičiek, ktoré bolo potrebné vytlačiť a zaslať každý rok. Ide teda o šetrenie nákladov. Zároveň je týmto jasný aj prínos k šetreniu nášho životného prostredia. Ide síce o malú zmenu, ale v súčte ide o pomerne veľké čísla.


Kto je sprostredkovateľom poistenia?


Sprostredkovateľom poistenia je firma Netfinancie. Kontakt je možný nasledujúcimi spôsobmi:

Telefonicky

V dňoch: Pondelok – Piatok
Čas: 08:00-17:30

Na čísle:
0850 555 000

Sídlo
Netfinancie, s.r.o.
Radničné námestie 1
902 01 Pezinok
IČO: 36 653 322
DIČ: 202 221 6482

IBAN: SK90 7500 0000 0040 0467 0392