Pomoc s online poistením

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU
Ste poľnohospodár a vlastníte traktor?

PZP na traktor

Keďže traktor je motorové vozidlo s prístupom na cestné komunikácie, samozrejme potrebuje PZP. Veď škoda spôsobená traktorom môže byť taká istá, ak nie aj väčšia, ako škoda spôsobená osobným automobilom. Uzavrieť ho, je presne tak jednoduché ako pri ostatných motorových vozidlách pomocou online kalkulačky na výpočet PZP.

A teda povinnosť uzatvoriť PZP zo zákona platí aj pre traktor a jeho kategórie:

T – kolesové traktory

  • T1 – traktory s najväčšou možnou konštrukčnou rýchlosťou do 40 km za hodinu, minimálny rozchod kolies aspoň 1,15 metra, prevádzková hmotnosť viac ako 600 kilogramov, svetlá výška* maximálne 1 meter
  • T2 – traktory s konštrukčnou rýchlosťou do 40 km/h, rozchod kolies do 1,15 m, prevádzková hmotnosť viac ako 600 kg, svetlá výška max. 0,6 m
  • T3 – konštrukčná rýchlosť do 40 km/h, prevádzková hmotnosť do 600 kg
  • T4 – špeciálne kolesové traktory s najväčšou konštrukčnou rýchlosťou do 40 km/h, tieto sú rozdelené na traktory s veľkou svetlou výškou /to znamená, traktor v pracovnej polohe má svetlú výšku meranú kolmo na rady plodín viac ako 1 meter/ – pre lepšiu predstavu, môže to byť traktor využívaný vo vinohrade, podvozok sa môže pohybovať rovnobežne s plodinami, dokonca i nad nimi, traktory s malou svetlou výškou /merané od zeme s použitím normálnych pneumatík/ do 0,85 m – traktory prispôsobené práci v ťažkých terénoch ako napríklad v lese, s nosným rámom, s jedným alebo viacerými vývodovými hriadeľmi a najväčšia prípustná celková hmotnosť je 10 ton, a traktory s nadmernou šírkou – veľkorozmerné traktory, určené na prácu na veľkých plochách
  • T5 – kolesové traktory s konštrukčnou rýchlosťou viac ako 40 km za hodinu

*svetlá výška vozidla je vzdialenosť od zeme po najnižší bod nápravy

C – pásové traktory

  • pohybujú sa a riadia pomocou pásov
  • kategórie C1 až C5 sú obdobné ako T1 až T5

R – prípojné vozidlá za traktor

  • R1 – súčet hmotností prípojných vozidiel v rámci nápravy nepresahuje 1,5 tony
  • R2 – súčet hmotností je viac ako 1,5 tony a menej ako 3,5 tony
  • R3 – súčet hmotností viac ako 3,5 t a menej ako 21 t
  • R4 – súčet hmotností presahuje 21 ton

Každá  týchto kategórií má svoju najväčšiu konštrukčnú rýchlosť a to :

  1. pre prípojné vozidlá s maximálnou konštrukčnou rýchlosťou 40 kilometrov za hodinu
  2. pre prípojné vozidlá s konštrukčnou rýchlosťou väčšou ako 40 km/h

S – ťahané vymeniteľné stroje za traktor

Zetor alebo vlastne vyrobený, bez poistenia ani na krok

  • S1 – súčet prípustných hmotností na nápravu neprevyšuje 3,5 tony
  • S2 – súčet prevyšuje 3,5 t

Plus platí najväčšia konštrukčná rýchlosť platí ako v predošlej kategórii.

Uzavrieť PZP pre traktor, či malotraktor je jednoduché. Pomocou online kalkulačky sa zorientujete medzi všetkými dostupnými možnosťami na našom trhu, vrátane ceny poistenia. Stačí pravdivo vyplniť formulár, samozrejme stále nezáväzne s vašimi údajmi a údajmi o vašom motorovom vozidle, teda traktore. Ak si vyberiete zo širokej ponuky poistení, a nájdete práve tú, ktorá vám najviac vyhovuje, potvrdíte vybranú ponuku a následne len doplníte pár údajov. Takmer vzápätí obdržíte emailom dočasnú zelenú kartu, návrh poistnej zmluvy a jej podmienky. Tiež obdržíte aj informácie, na aký účet a kedy je potrebné poistku zaplatiť. Následne po zaplatení, vám príde originál zelenej karty, ktorou sa preukážete pri kontrolách a ktorá prispeje k dobrému pocitu bezpečia z poisteného vozidla.

Máte malotraktor a nie ste si istí, či sa povinné poistenie vzťahuje aj naň? Prípadne ste si podomácky vytvorili pojazdný stroj, ktorý nemá pridelené EČV ale niekedy s ním plánujete vyraziť na cesty?

Základnou podmienkou pre jazdu po ceste je technická spôsobilosť vozidla – čiže predmetné vozidlo má osvedčenie o evidencii alebo technické osvedčenie /vydáva sa pre vozidlá, ktoré nemusia byť povinne evidované a nemusia mať poznávacie značky/.

Od 1. septembra 2013 musia mať tieto podomácky vyrobené vozidlá pridelené špeciálne EČV typu C. Toto číslo môžu získať len tie vozidlá, ktoré neboli schválené na premávku a používajú sa v poľnohospodárstve alebo lesnom hospodárstve, nemusia spĺňať žiadne technické požiadavky ako je to pri ostatných vozidlách.


Kto je sprostredkovateľom poistenia?


Sprostredkovateľom poistenia je firma Netfinancie. Kontakt je možný nasledujúcimi spôsobmi:

Telefonicky

V dňoch: Pondelok – Piatok
Čas: 08:00-17:30

Na číslach:
+421 33 240 00 02
0911 696 920
0918 462 422
0948 197 625

E-Mail
[email protected]

Skype ID
netfinancie.sk

Sídlo
Netfinancie, s.r.o.
Radničné námestie 1
902 01 Pezinok
IČO: 36 653 322
DIČ: 202 221 6482
IČ DPH: SK 202 221 6482

IBAN: SK90 7500 0000 0040 0467 0392