Pomoc s online poistením

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU
Výpočet PZP kalkulačkou

Výpočet PZP kalkulačkou

Uzatvorením PZP online môžete ušetriť veľa peňazíMnoho ľudí koná impulzívne. Dané tvrdenie možno aplikovať aj do sféry poisťovníctva, resp. toto správanie sa prejavuje aj pri uzatváraní poistenia auta. Veľa ľudí po kúpe auta beží do prvej, resp. najbližšej poisťovne, len aby mali svoje povinné zmluvné poistenie v najkratšej možnej dobe bez zamyslenia sa, aké finančné dôsledky bude mať toto správanie pre obsah ich peňaženky. V tomto článku sa pozrieme podrobnejšie na daný problém a taktiež si ukážeme na príkladoch z praxe konkrétne sumy, ktoré môže poistník ušetriť cez výpočet PZP kalkulačkou.

Koľko môžem ušetriť?

Pre lepšie znázornenie problematiky výšky poistného pri poistení auta môžeme spraviť výpočet staršieho vodiča motorového vozidla Škoda Oktávia. Cena podľa nášho výpočtu pre relatívne staršiu Oktáviu a daného majiteľa bude teda nasledovná:

Škoda Octavia
Motor (zdvihový objem, palivo)1,9 TDI, nafta
Výkon motora77 kW
Rok výroby2005
Doba bezškodového priebehu5 rokov
Vek držiteľa vozidla43 rokov
Poisťovňa Wüstenrot119 €
Komunálna poisťovňa139,50 €
Poisťovňa Generali Slovensko164,59 €

Výsledky v tabuľke hovoria za opäť raz za seba. Výhoda Škody Octávie spočíva v jej zdvihovom objeme valcov, ktorý činí 1896 ccm, čím sa tesne dostáva do nižšej poistnej kategórie. Rozdiel medzi výškou zaplatenou za poistenie auta v poisťovni Wüstenrot a poisťovňou Generali Slovensko činí 45,59 €.

Zhodnotenie

Uzatvoriť najlacnejšie PZP online prostredníctvom poistnej kalkulačky sa oplatí. V príklade sme si ukázali povinné zmluvné poistenie auta Škoda Octávia a na základe výsledkov sme usúdili výhodnosť využívania kalkulačky pre výpočet výslednej sumy. Cenník zákonného poistenia ako ho poznáme už nie je viacej potrebný.

Výpočet PZP

Ako sme si už povedali, uzatvoriť poistenie pomocou kalkulačky  je najvýhodnejšia možnosť pre tých, ktorí hľadajú čo najnižšiu cenu povinného poistenia auta. Najlepšou cestou je samozrejme použiť poistnú kalkulačku, ktorú jednoducho nájdete aj tu. Tá za vás za pár sekúnd urobí presný výpočet.
Povedzme si teraz detailne ako takáto kalkulačka vlastne funguje, aké údaje musíte zadať a ako dokáže urobiť výpočet. Pre porovnanie cien môžete využiť našu stránku, ktorá dokáže na základe vašich údajov urobiť výpočet PZP podľa poistných podmienok poisťovní.

Čo ovplyvňuje výpočet ceny?

Ak ste sa rozhodli použiť najvýhodnejšiu poistnú kalkulačku na výpočet ceny poistného, v prvom kroku musíte zadať  dátum, od ktorého by malo poistenie začať. Nasleduje objem motora vášho vozidla v centimetroch kubických. Tu len vyberiete z ponúknutých možností. Ďalšiu položku tvorí výkon motora v kW. Túto hodnotu treba zadať podľa osvedčení o evidencii vozidla. Odtiaľ odpíšete aj rok výroby automobilu a ako bonus je tu „Doba bezškodového priebehu poistenia“.  V tomto políčku si tiež môžete vybrať len z ponúknutých možností.
V ďalšom kroku musíte zadať detailnejšie údaje o vozidle a jeho držiteľovi do kalkulačky PZP. V tejto časti treba vyplniť otázky o vozidle ako prevádzková hmotnosť, najväčšia prípustná celková hmotnosť, druh paliva, továrenská značka a model vozidla.

Aké údaje sú nutné k výpočtu?

O držiteľovi treba vyplniť viac otázok. PSČ a mesto trvalého bydliska a dátum narodenia držteľa vozidla. Treba uviesť či je držiteľ fyzická alebo právnická osoba. Dôležitú úlohu hraje aj rok získania vodičského oprávnenia a počet škodových udalostí spôsobených za posledných 10 rokov.  Ďalej sú to otázky týkajúce sa vašich ostatných poistení. V prípade, že máte nejaké poistenie v Union alebo Wustenrot, môžete získať zľavu a cena PZP bude o to výhodnejšia. Následne nastáva samotný výpočet. Zobrazia sa ponuky online. Je tu uvedené meno poisťovne, podrobnejšie informácie o poskytovanom povinnom zmluvnom poistení u danej poisťovne a samozrejme cena. Cena zákonnej poistky tu je uvedená ročne, polročne a štvrťročne.

Teraz si kľudne môžete prezrieť všetky porovnania ponúk v PZP kalkulačke. Vyberiete si tú najvýhodnejšiu pre Vás a kliknite na poisti teraz. V tomto kroku použitia poistnej kalkulačky si musíte zvoliť spôsob platby. Na výber je online platba alebo môžete platbu za poistenie auta uhradiť klasicky poštou.

Fakty a mýty pri zisťovaní ponúk

Je jedno či si auto kupujete prvýkrát alebo ste zberateľom historických automobilov, je veľmi dôležité mať vozidlo poistené. Väčšina ľudí nemá veľa poznatkov o cenových ponukách poisťovní a teda nakoniec zaplatia oveľa viac ako je skutočná čiastka. Preto je veľmi dôležité byť dobre oboznámený so všetkými ponukami, ktoré na trhu sú. Povinné zmluvné poistenie je základnou požiadavkou pre všetky typy vozidiel a je tiež najlepším spôsobom na zabezpečenie vášho vozidla.

Naviac získanie poistenia online pomocou kalkulačky PZP vám pomôže ušetriť značné množstvo času aj peňazí. Najlepšie môžete spraviť, ak urobíte prieskum na trhu s cenami poistiek na auto, ktoré sú poskytované rôznymi spoločnosťami a potom môže vybrať to najlacnejšie poistenie, čo vyhovuje vášmu rozpočtu. Poisťovňa vás môže požiadať o rôzne osobné informácie, aby vedela spraviť výpočet PZP. V skutočnosti poisťovne žiadajú tieto informácie na určenie dôležitých faktorov ako je množstvo rizika, ktoré predstavujete vy a vaše vozidlo.

Fakty a mýty

Zelené auto na parkoviskuMýtus 1: Farba vozidla:

Mnoho ľudí verí, že farba ich automobilu má vplyv na cenu PZP. Populárny je názor, že autá, ktoré majú farbu ako čierna, strieborná a červená je pomerne jednoduchšie predať a tak majú vyššiu hodnotu. Autá s vyššou hodnotou majú vo všeobecnosti vyššie sadzby. Preto existuje mýtus, že ak chcete mať najlacnejšie PZP, musíte si kúpiť auto, ktoré má farbu inú ako červenú, čiernu alebo striebornú. Na druhej strane existuje mýtus, ktorý hovorí, že autá s nezvyčajnými farbami sú drahšie čo sa týka vyšších nákladov na údržbu a opravy a preto môžu mať vyššie ceny. Skutočnosť: Musíte vedieť, že oba prípady sú úplne nepodložené a že farba vášho auto nemá žiadny vplyv na výšku vášho poistenia.

Mýtus 2: S bydliskom v slnečnom mieste dostanete lacnejšie ponuku poistenia:

Dôvod tohto mýtu vychádza z presvedčenia, že v suchom a jasnom počasí, existuje menšia pravdepodobnosť, že sa stane nehoda. Avšak, to nie je tento prípad. Skutočnosť: Poisťovacia spoločnosť môže požiadať o vašu adresu, ale to nemá nič do činenia so stavom počasia vo vašej oblasti. Musíte im dať svoju adresu, pretože vodiči v menších obciach spôsobia menej nehôd ako vodiči z veľkých miest.


Kto je sprostredkovateľom poistenia?


Sprostredkovateľom poistenia je firma Netfinancie. Kontakt je možný nasledujúcimi spôsobmi:

Telefonicky

V dňoch: Pondelok – Piatok
Čas: 08:00-17:30

Na číslach:
033 240 00 02
0911 696 920
0918 462 422
0948 197 625

E-Mail
[email protected]

Skype ID
netfinancie.sk

Nezávislé recenzie a hodnotenia
Heureka
Facebook

Sídlo
Netfinancie, s.r.o.
Radničné námestie 1
902 01 Pezinok
IČO: 36 653 322
DIČ: 202 221 6482
IČ DPH: SK 202 221 6482

IBAN: SK90 7500 0000 0040 0467 0392

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *