Pomoc s online poistením

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU

PZP kalkulačka na výpočet ceny

PZP kalkulačka slúži na výpočet ceny od všetkých poisťovní. Vysvetlíme si ako funguje takáto kalkulačka a ako využiť jej výhody pre nájdenie si najlacnejšieho PZP. Na jej otvorenie však stačí kliknúť na tlačidlo nad týmto textom.

Výpočet PZP je proces, na konci ktorého sa dostanete k jednotlivým cenovým ponukám poistenia. Práve to umožňuje naša PZP kalkulačka, ktorá obsahuje ponuku všetkých poisťovní. Dnes je už možné spraviť celý výpočet online. A to vrátane platby za poistné.

PZP cena závisí od množstva faktorov. Preto sa nedá určiť cena PZP podľa kW motora alebo značky vozidla . Avšak cez naše PZP online sa dá nájsť tá úplne najnižšia cena PZP s úplnou jednoduchosťou. A to pre každý typ vozidla, pričom všetko vybavíte online. Zohľadňujeme ceny v každej poisťovni na Slovensku.


Ako vám pomôže PZP kalkulačka


kalkulačkaKalkulačka PZP dokáže výrazne ušetriť čas a peniaze. V minulosti sme museli pre zistenie ceny povinného zmluvného poistenia prechádzať komplikované cenníky. Prípadne chodiť do jednotlivých pobočiek poisťovní a zisťovať koľko stojí poistka na auto. Vďaka PZP kalkulačke to už viac nie je nutné. Stačí zadať požadované údaje a všetko ostatné spraví za Vás. To znamená, že v krátkom okamihu sa dostanete k individuálnym ponukám všetkých poisťovní. Môžete sa takto rozhodnúť pre ozaj najlacnejšiu ponuku.

Prípadne si môžete výsledky výpočtu PZP odfiltrovať napríklad podľa požadovaného pripoistenia. Vo výsledku si takto ušetríte niekoľko desiatok € ročne. Nehovoriac o časovej úspore.


PZP cena – aké údaje je nutné zadať do kalkulačky


CenaCena PZP je určená na základe viacero vstupných faktorov.  Ide o viacero kritérií a otázok, ktoré môžeme rozdeliť na:

  • údaje o vozidle (model, výrobca, výkon v kW, objem valcov v cm3, druh paliva a iné),
  • údaje o držiteľovi vozidla.

V prípade údajov o vozidle si môžete značne uľahčiť tento proces tým, že zadáte súčasné EČV na začiatku zisťovania ceny. Týmto dôjde k automatickému vyplneniu technických údajov o vozidle do PZP online. Ak vozidlo v súčasnosti nemá žiadne EČV, tak tieto údaje opíšete z technického preukazu.

Pri údajoch o držiteľovi vozidla sa pripravte na otázky ako:

  • Vlastníte preukaz ZŤP?
  • Ste rodič dieťaťa do 15 rokov?
  • Kedy ste si kúpili prvé auto?
  • a iné…

Pre určenie PZP ceny je obzvlášť dôležité, aby ste vyplnili všetky tieto otázky. Práve takto dokážeme pre vás nájsť tú najvhodnejšiu cenovú ponuku. A to z ponúk všetkých poisťovní pôsobiacich na slovenskom poistnom trhu. Jednotlivé kritéria určujú aj to, aké zľavy sa prejavia do cien, ktoré následne uvidíte v tabuľke ponúk.

Nezabúdajte však, že vyplnené údaje musia byť pravdivé. Veľmi dôležitý je údaj ohľadom dĺžky bezškodového obdobia. Poisťovňa na základe tohto údaja zohľadní to, ako bezpečne jazdíte a od ceny povinného zmluvného poistenia buď odpočíta dodatočný bonus, alebo v horšom prípade, pripočíta malus. Jazdiť bezpečne a ohľaduplne sa teda oplatí. Je to jeden z určujúcich faktorov ceny, ktoré dokážete sami ovplyvniť.

Pri uzatváraní novej zmluvy cez internet budete mať taktiež na výber frekvenciu platieb (ročne, polročne, štvrťročne), avšak tento fakt nemá žiaden vplyv na výslednú PZP cenu.

PZP kalkulačka

Na záver doplníte ešte posledné údaje o vozidle a zmluva je pripravená na odoslanie. Okamžite získate dočasnú zelenú kartu, ktorú si môžete vytlačiť a môžete ju ihneď používať. Po uhradení poistného vám poisťovňa zašle zelenú kartu, samotnú zmluvu a všetko ostatné.


Ktorá online PZP kalkulačka je najlacnejšia?


Na internete na výber viacero PZP kalkulačiek. Ktorá z nich je tá najlepšia? Na základe akých kritérií si je vhodné vyberať? Základom je to, aby kalkulačka obsahovala všetky poisťovne dostupné na Slovensku. Takúto PZP kalkulačku máte možnosť nájsť práve prostredníctvom Uzavripzp. Obsahuje ponuky od všetkých poisťovní. Avšak samotné použitie je nezáväzné a bezplatné. Preto si s pokojným svedomím môžete spraviť výpočet ceny za poistenie auta v rôznych kalkulačkách súčasne.


Výpočet PZP


Poďme sa pozrieť na príklad z praxe. V nasledujúcej tabuľke si môžete spraviť prehľad o výpočte PZP cien v rôznych poisťovní s rovnakými vstupnými údajmi.

Modrý volkswagen GolfVolkswagen Golf
Motor (zdvihový objem, palivo)1,2 Tsi, benzín
Výkon motora77 kW
Rok výroby2013
Spôsobená poistná udalosť v minulostiNie
Vek držiteľa vozidla29 rokov
Poisťovňa Kooperativa (balík PZP Partner)89,00 €
Poisťovňa Union (balík PZP Optimum)109,44 €
Wüstenrot poisťovňa (balík Základný limit)124,60 €

Už len na danom príklade vidieť, že možná úspora je v desiatkach € ročne. A to sa pre pár minút potrebných k výpočtu PZP určite oplatí.


Výpočet PZP ceny mi našiel lacnejšie poistenie ako súčasné, čo mám teraz spraviť?


Máte v súčasnosti uzatvorené povinné zmluvné poistenie, ktoré nie je tak cenovo výhodne ako to, ktoré ste si práve našli cez výpočet? Máte obavy, že prechod do novej poisťovni je komplikovaný a lepšia PZP cena vám nestojí za tú námahu?

Nemáte sa čoho báť – celý proces je veľmi jednoduchý. Musíte podať výpoveď súčasného PZP, ktorú musíte odoslať najneskôr 6 týždňov pred výročným dňom zmluvy. K dátumu ukončenia zmluvy zákonného poistenia už môžete s predstihom uzatvoriť novú, lacnejšiu zmluvu na novú poistku. Potrebné tlačivo na ukončenie zákonnej poistky nájdete aj na našom webe. Za bežných okolností nemôžete poistnú zmluvu vypovedať bezdôvodne počas poistného obdobia, k výpovedi dôjde vždy až na konci poistného obdobia. Preto môžete PZP zmeniť len raz ročne.

Nech sa už rozhodnete akokoľvek, tak na konci nášho výpočtu PZP kalkulačkou získate okamžite aj zelenú kartu, s ktorou môžete jazdiť až kým vám nepríde originál z poisťovne.


Kto je sprostredkovateľom poistenia?


Sprostredkovateľom poistenia je firma Netfinancie. Kontakt je možný nasledujúcimi spôsobmi:

Telefonicky

V dňoch: Pondelok – Piatok
Čas: 08:00-17:30

Na číslach:
+421 33 240 00 02
0911 696 920
0918 462 422
0948 197 625

E-Mail
[email protected]

Skype ID
netfinancie.sk

Sídlo
Netfinancie, s.r.o.
Radničné námestie 1
902 01 Pezinok
IČO: 36 653 322
DIČ: 202 221 6482
IČ DPH: SK 202 221 6482

IBAN: SK90 7500 0000 0040 0467 0392