Pomoc s online poistením

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU

Pár tipov ako docieliť lacnú prevádzku auta

lacne jazdenie automMať vlastné auto či motorku je finančne náročné. Preto by každý najradšej ušetril na prevádzke a poplatkoch s ňou spojenými čo najviac. Týmto by sme sa chceli zamerať na ekonomickú prevádzku auta a najvýhodnejšie porovnanie poistky na auto. Naše odporúčania vám pomôžu znížiť množstvo palivo, ktoré spotrebujete.

Existujú 4 kategórie týchto odporúčaní. Najväčší vplyv na spotrebu má samotný vodič a jeho štýl jazdy. Ďalším dôležitým faktorom je technický stav vozidla. Plánovaním a kombinovaním ciest sa taktiež dá ušetriť pár kvapiek paliva. Ak chcete mať nižšiu spotrebu, zvážte kúpu úspornejšieho vozidla.

Začnime teda radami pre vodičov a ich jazdný štýl, keďže sme si už zhrnuli ako dosiahnuť najlacnejšie poistenie auta.

Jazdite rozumne
Agresívne jazdenie (prekračovanie povolenej rýchlosti, prudká akcelerácia alebo brzdenie) zbytočne plytvajú palivom. Rozumná jazda môže znížiť spotrebu až o 30% na diaľnici a približne o 5% až 10% v meste. Pod pojmom rozumná jazda rozumieme predvídavé šoférovanie, pri ktorom si v prvom rade nechávame odstup od pred nami idúceho auta aby sme mali dosť času zareagovať na prípadné brzdenie alebo odbočovanie. Ak na semafore svieti červená, pustíme plynový pedál a necháme zaradenú rýchlosť čím auto brzdíme motorom namiesto prudkého brzdenia tesne pred semaformi. Takouto jazdou však nešetrite len svoje peniaze za palivo ale je to aj oveľa bezpečnejšia pre vás a ostatných účastníkov premávky.

Odstráňte nadmernú zátaž
Vyhnite sa tomu, aby ste mali v aute zbytočnú zátaž naviac ako je nutné. 50kg zátaž naviac vám môže zvýšiť spotrebu asi o 2 až 5%. Toto ovplyvnenie je relatívne k hmotnosti vozidla a ovplyvní viac malé autá, pri ktorých je taktiež lacné poistenie auta.

Nenechávajte motor bežať na prázdno
Ak motor beží na prázdno spotrebuje asi liter paliva za hodinu, záleží to od veľkosti motora a zapnutej/vypnutej klimatizácie. Vypnite motor ak je auto zaparkované. Ak stojíte minimálne 20 sekúnd z hľadiska spotreby je lepšie motor vypnúť kedže opätovné naštartovanie spáli menej paliva ako udržovanie motor vo voľnobežnom stave. Je to takmer takisto dôležité ako výpočet ceny poistenia auta cez vhodný výpočet ceny.

Používajte tempomat
Tempomat udržiava konštantnú rýchlosť vozidla. To sa veľmi hodí hlavne na diaľnici na rovinkách kde musí vodič neustále držať plynový pedál v tej istej polohe čo môže byť únavné. Teda je veľmi náročné udržať konštantnú rýchlosť, ktorá by zabezpečila čo najekonomickejšiu jazdu. Pri jazde štýlom prebiehanie každého auta a neustále zrýchľovanie.

Pozrime sa teraz na to ako technický stav vozidla dokáže ovplyvniť spotrebu auta, čo je popri cene za poistenie auta dôležité.

Udržujte motor svojho auta vyladený
Opravy nevyladeného motora môžu znížiť spotrebu o približne 5%. Výsledky sa líšia v závislosti od druhu opravy a jej kvality.
Správne nahustenie pneumatik výrazne ovplyvňuje spotrebu auta

Udržujte pneumatiky primerane nahustené
Primerane nahustené pneumatiky auta môžu znížiť spotrebu až o 3 až 5%, čo je porovnateľná úspora s výberom lacnejšieho poistenia auta cez kalkulačku. Hodnoty správneho nahustenia môže vodič nájsť na veku nádrže alebo na nálepke na stĺpiku dverí vodičovej strany. Pneumatiky treba hustiť podľa výrobcom predpísaných hodnôt je zabrániť zvýšenej spotrebe, opotrebeniu alebo zničeniu pneumatiky počas jazdy. Hlavný dôvod je ale zachovanie bezpečnosti. Aby toto bolo dodržané treba tla merať pred jazdou za studena a treba sa uistiť, že tlak v pneumatikách ostáva stále rovnaký, inak by to spôsobilo viac škody ako prehustenie.

Plánovanie a kombinovanie ciest taktiež môže ušetriť mnoho peňazí, tak ako aj výpočet poistenie auta.

Viacero krátkych ciest so studeným motorom môžu spáliť až dvakrát viac toľko paliva ako skombinovanie týchto ciest do jednej pri zohriatom motore.

Dochádzanie do zamestnania je pre mnohých najväčším podielom využívania auta, na ktoré je nutné poistenie auta. Najskôr by ste si mali rozvrhnúť pracovný čas tak, aby ste mali možnosť vyhnúť sa zápcham, samozrejme ak je takéto rozvrhnutie pracovnej doby možné. Ak dochádzate do práce viacerí rovnakou cestou, zvážte spolucestovanie jedným autom. Následne vyberte najekonomickejšie auto. Cestovanie autom, hoci aj so spolucestujúcimi, je stále pohodlnejšie a finančne porovnateľné s využitím hromadnej dopravy.

Cestovanie so strešným boxom síce ponúka viac miesta pre veci no zároveň znižuje spotrebu automobilu až o 5 až 10% vďaka zvýšenému odporu vzduchu, ktorý auto musí prekonávať. Preto by ste mali veci uložiť radšej dovnútra auta ako na strechu.


Kto je sprostredkovateľom poistenia?


Sprostredkovateľom poistenia je firma Netfinancie. Kontakt je možný nasledujúcimi spôsobmi:

Telefonicky

V dňoch: Pondelok – Piatok
Čas: 08:00-17:30

Na číslach:
033 240 00 02
0911 696 920
0918 462 422
0948 197 625

E-Mail
[email protected]

Skype ID
netfinancie.sk

Nezávislé recenzie a hodnotenia
Heureka
Facebook

Sídlo
Netfinancie, s.r.o.
Radničné námestie 1
902 01 Pezinok
IČO: 36 653 322
DIČ: 202 221 6482
IČ DPH: SK 202 221 6482

IBAN: SK90 7500 0000 0040 0467 0392

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *